Velosports: riteņbraucējiem Apē – maratons, pusmaratons un bērnu sacensības

25. maijā Apes mototrasē notiks Vivus.lv MTB Maratona 2014. gada sezonas otrais posms, kas vienlaikus būs arī „Vaidavas kausa” izcīņa velomaratonā.

Šajā posmā gaidāma sportiska intriga: kopvērtējuma līderu maiņa, jo nepiedalīsies pagājušajā nedēļā kronētais Latvijas MTB čempions Mārtiņs Blūms (ZZK) un viņa komandas biedrs Arnis Pētersons - viņi dodas uz Pasaules Kausa posmiem MTB krosā. Pēc pirmā posma šie braucēji ieņem pirmo un otro vietu kopvērtējumā.Arī sieviešu konkurencē paredzama sīva cīņa, jo Latvijas riteņbraucējas mēģinās apsteigt Igaunijas MTB čempioni Grēti Šteinburgu, kura uzvarēja pirmajā posmā Tukumā.

„Apes posms jau tradicionāli ir vienīgās MTB sacensības Latvijā, kas dalībniekus ieved arī Igaunijas teritorijā”, informē viens no sacensību organizatoriem Jānis Baltaisbrencis, kas kopā ar biedrību „Motoklubs Ape” gādā par sacensību veiksmīgu norisi. „Kaut arī Paganamā ainavu parka („Paganamaa maastikukaitseala”) kalnos un gravās būs jāveic posmi apmēram astoņu kilometru kopgarumā, dalībniekiem pases līdzi nav jāņem!” Vēl pie tradīcijām jāmin arī Vaidavas upes forsēšana, to pieveikt vajadzības gadījumā organizatori palīdzēs.

Rīkotāji aicina visas sezonas garumā Vivus.lv MTB Maratona dalībniekus piedalīties Latvijas Mobilais Telefons Endomondo izaicinājuma kausā, jo katrā sacensību posmā trīs maratona un pusmaratona distances braucēji varēs iegūt Endomondo Premium kontu bez maksas. Pirms starta neaizmirsti ieslēgt Endomondo!

Vivus. Lv MTB Maratonā dalībniekiem tiek piedāvātas vairākas distances: «Veloprofs Maratons» (50 līdz 60 km), «Latvijas Valsts Meži Pusmaratons» (25 līdz 30 km), «LIMPO bērnu brauciens» (0,2 līdz 1 km). Jāpiebilst, ka «LIMPO Bērnu brauciens» visiem bērniem vecumā no 2 līdz 11 gadiem ir bez dalības maksas! Bez tam visi bērni saņems balvas un katrā sacensību posmā varēs izklaidēties «1188» piepūšamajās atrakcijās. Nereti bērni tieši šādās sacensībās, redzot blakus startējot profesionāļus, gūst motivāciju nodarboties ar šo veselīgo sporta veidu arī turpmāk.

Finišā Vivus.lv MTB maratona dalībniekiem būs iespēja atgūt spēkus ar gardām pusdienām no Latvijas pārtikas ražotājiem „Nākotne”, „Garīši”, „Balticovo” un „Latvijas maiznieks”. Lai uzturētu tīru apkārtējo vidi , sacensību organizatori sadarbībā ar sporta uztura ražotāju «High5» aicina katru dalībnieku izlietoto sporta uztura iepakojumu vest līdz finišam un saņemt 20% atlaidi jaunu «High5» produktu iegādei!

Uz velosacensībām, kas Apē notiks astoto reizi, savu dalību reģistrējuši jau gandrīz 600 pieaugušie un ap 100 bērni. Tas būs interesants sporta un aktīvās atpūtas notikums gan dalībniekiem, gan skatītājiem. Riteņbraucēji no visas Latvijas ne reizi vien atzinuši, ka viņiem patīk braukt Apes sacensībās ne vien interesantās distances, bet arī tradicionālās līdzjutēju viesmīlības dēļ. Lai arī organizatori būs nodrošinājuši trīs „dzirdināšanas punktus”, trasei blakusesošo māju iedzīvotāji un citi skatītāji aicināti ar pasniegtu ūdens glāzi un vēsa ūdens šaltīm atvieglot sportistiem braucienu karstos laikapstākļos, kādi sagaidāmi svētdien.

2014. gada «Vivus.lv MTB Maratona» nākamie posmi būs 8. jūnijā Smiltenē, 13. jūlijā - Talsos,17. augustā - Cēsīs, 13. septembrī - Baldonē. Pieteikšanās sacensībām un sīkāka informācija mājaslapā www.mtb-maratons.lv , kā arī veikalā „Veloprofs”, Maskavas ielā 240, Rīgā.


Pievieno komentāru

Sports