Ventspils augstskola uzvar "Buku" otro sastāvu

Šovakar Buki aizvadīja otro spēli pēc kārtas, Ventspilī tiekoties ar vietējo Ventspils augstskolas komandu. Arī šoreiz nācās atzīt pretinieku pārsvaru, piekāpjoties ar 102:56, kas ir tikai likumsakarīgi,spēlējot astoņu vīru sastāvā pret vienu no turnīra tabulas līderēm.

Komandu sākumsastāvi:

VeA - Kārlis Apsītis, Dāvis Čoders, Aleksejs Pozdņakovs, Dāvis Lejasmeiers, Mārtiņš Meiers.

BK "Gulbenes Buki" - Krišs Matisons, Pāvels Pastušeņa, Aleksandrs Aleksejevs, Sandis Bukšs, Normunds Lišiks.

Ventspilnieki spēli iesāka pārliecinoši, jau pirmajās četrāminūtēs gūstot 14 punktu pārsvaru (16:2). Arī atlikušajās pirmās ceturtdaļas minūtēs Bukiem neizdevās vairs pārsvaru samaināt. Pašu pieļautās kļūdas traucēja gūt punktus, tādēļ jau pēc pirmajām desmit nospēlētām minūtēm nācās samierināties ar 19 punktu deficītu (29:10).

Otrās ceturtdaļas sākums aizritēja līdzīgi kā pirmā ceturtdaļa. Pirmajās trīsminūtēs ventspilnieki palielināja pārsvaru vēl par 5 punktiem (37:13). Ceturtdaļas vidusdaļu Gulbenes komanda aizvadīja jau veiksmīgāk, samazinot rezultāta starpību līdz -17 (41:24). Tomēr pirmā puslaika beigas jau atkal labāk nospēlēja mājinieki, atjaunojot 25 punktu pārsvaru (49:25).

Trešās ceturtdaļas sākumā Buki realizēja divus tālmetienus, taču augstskolas komandai ātri vien izdevās apturēt Buku uzbrukumus un par spīti mājinieku daudzajām piezīmēm jau  pārsvaru - 63:30.

Ceturtdaļas otrā pusē lielisku spēli Bukiem demonstrēja Pāvels Pastušeņa un Sandis Bukšs, trīs minūtēs abiem kopā gūstot 11 punktus izdevās arī apstādināt Ventspils augstskolas graujošo uzvaras gājienu. Pēc nospēlētām 30 minūtēm rezultāts - 74:43
.

Veiksmīgi turpināt iesākto izdevās līdz pat pēdējās desmitminūtes vidum. Lišika, Pastušeņas un Bukša precīzie metieni ļāva vēl mazliet samazināt pretinieku pārsvaru (77:50). Taču tad piekto piezīmi saņēma Pāvels Pastušeņa un jau nākamajās divās minūtēs Ventspils augstskola guva 16 bezatbildes punktus (93:50). Buki piezīmju dēļ nevarēja izrādīt pietiekamu pretestību, piedzīvojot zaudējumu ar 102:56.

Nākamā "Gulbenes Buku" spēle Gulbenes sporta centrā jau 16. janvārī pulksten 14:00 pret turnīra tabulas līderi  -Turības komandu. Visi laipni gaidīti atbilstīt Gulbenes basketbolistus!

VeA - Gulbenes Buki 102:56 (29:10; 20:15; 25:18; 28:13).

"Gulbenes Buki": Bukšs 17p.+6AB, Lišiks13p.+5AB, Pastušeņa 12p.+5AB, Aleksejevs 6p., Matisons 5p., Karolis 2p., Korulis 1p..

VeA: Pinete 24p., Meiers 17p., Apsītis 15p., Čoders 11p.,Lejasmeiers 10