Ventspils augstskolai uzvara Gulbenē

Vakar Gulbenes Buki aizvadīja pēdējo mājas spēli šajā 2009. gadā, piekāpjoties Ventspils augstskolas komandai ar rezultātu 52:81 Gulbeniešiem šoreiz nācās spēlēt ar novājinātu sastāvu, jo dažādas traumas guvusi lielākā daļa komandas spēlētāju. Tomēr, kā pēc spēles atzina Arvis Steckis, treneris ir apmierināts ar šī gada jauno Buku sniegumu.

Komandu sākumsastāvi:

BK Gulbenes Buki: Pāvels Pastušeņa, Normunds Lišiks, Artūrs Lūsis, Ingars Aizpurs, Krišs Matisons.

BK Ventspils augstskola: Klāvs Šilbergs, Dāvis Lejasmeiers, Uģis Pinete, Aleksejs Pozdņakovs, Edgars Buiķis.

Pirmos spēles punktus izdevās gūt Artūram Lūsim, tomēr jau no paša spēles sākuma ventspilnieki ātri vien iekrāja nelielu pārsvaru (6:15). Pirmās ceturtdaļas 7. minūtē, Bukiem sasniedzot piezīmju normu, viesi palielināja pārsvaru līdz +12 (7:19). Līdz ceturtdaļas beigām Gulbenes komandai vēl izdevā atgūt vienu punktu, rezultāts - 12:23.

Par spīti ceturtdaļas sākumā Aizpura gūtajai traumai, arī otrās desmit minūtes cīņa turpinājās līdzīgi, pēc četrām nospēlētām minūtēm rezultāts uz tablo rādīja 16:29 - viesiem par labu. Taču jau ceturtdaļas vidū savainojumu guva arī Krišs Matisons, un šoreiz Ventspils augstskolas komanda to izmantoja savā labā, nākamajās 3 minūtēs palielinot pārsvaru līdz +22 (21:43). Pēdējo pirmā puslaika minūti Bukiem izdevās aizvadīt mazliet veiksmīgāk, izmantojot nu jau pašpārliecināto viesu patvaļu uzbrukumos. Rezultāts pēc nospēlētām 20 minūtēm 25:43.

Otrajā puslaikā lielisku sniegumu laukumā demonstrēja Lūsis un Lišiks, kopīgiem spēkiem samazinot rezultāta starpību atkal līdz -14 (32:46). Šādu starpību izdevās nosargāt līdz pat ceturtdaļas 8. minūtei. Tomēr ceturtdaļas beigas viesi nospēlēja mazliet veiksmīgāk, atgūstot 18 punktu pārsvaru 42:60.

Pēdējo ceturtdaļu Ventspils augstskola iesāka ar pārliecinošāku spēli aizsardzībā, piespiežot mājiniekus vairākas reizes pēc kārtas kļūdīties, tādējādi gūstot 10 punktus pēc kārtas (42:70). Piecas piezīmes bija izpelnījušies gan Lūsis, gan Pastušeņa un Vīksna, atstājot Bukus bez maiņas iespējām. Tomēr pēdējās minūtes par spīti ierobežojumiem Buki spēja aizvadīt līdzīgā cīņā, ventspilnieku gūtajiem 11 punktiem liekot pretī 8. Spēles rezultāts - 52:81.

Arvis Steckis: "Šajā spēlē mums nācās iztikt arī bez otra saspēles vadītāja, kas radīja grūtības pāriet uzbrukumā. Zinot, kāda ir Ventspils spēles maniere, mums pietrūka saspēles vadītājs, kurš droši dodas pāri laukumam un droši iesāk uzbrukumu. Tā kā šajā pozīcijā bija katastrofāls tukšums, tas zināmā mērā mainīja mūsu spēles plānus. Bez tam, diviem mūsu spēlētājiem gustot traumas jau spēles pirmajā pusē, radās iztrūkums spēli aizvadīt taktiskāk. Līdz ar to radās loģiskas problēmas veikt maiņas sastāvā. Tā kā trim spēlētājiem bija piecas piezīmes, nācās spēlēt tiem, kas vēl varēja doties laukumā. Taču, kopumā ņemot, mēs neļāvām Ventspils komandai izvērsties. Mēs darījām, ko varējām - jā, bija "kritumi", bet tie bija maziņi, nenozīmīgi. Un, lai arī tas ir zaudējums ar 30 punktiem, es to neuztveru kā traģēdiju. Kopumā ņemot, gandrīz puse sezonas aizvadīta, mēs esam manāmi uzlabojuši atsevišķus spēles elementus, un tas arī bija mūsu mērķis, pakāpeniski sakārtot spēli. Vispār esmu apmierināts, kā mums tas arī izdodas. Komanda ir saliedēta, varētu pat teikt, laba kompānija, ar viņiem ir viegli strādāt, arī interesanti. Es ceru, ka viņiem pašiem pietiks spēka un radošās izpausmes, lai to visu tādā pašā veidā turpinātu, jo progress ir pat lielāks, nekā es biju gaidījis. Ja tas tā turpināsies līdz sezonas beigām, tātad mēs neko nepareizu neesam darījuši. Protams, cerēsim, ka nākamajā gadā varēsim vairāk priecāties par uzvarām, nekā šogad."

- "Par spēlētāju traumām runājot, Aizpuram būs ilgāks atlabšanas process, pārējie pakāpeniski atgriezīsies. Pēdējās sešas spēles nevienu neesam aizvadījuši optimālā sastāvā. Uzskatu, ka arī šodienas traumas zināmā mērā ir arī noguruma sekas, jo tomēr tik jauniem spēlētājiem laukuma pavadītais laiks ir stipri liels, tādēļ varbūt arī dažus no viņiem atstājam uz soliņa uz ilgāku laiku, kā tas ir Jakoviča gadījumā."

BK Gulbenes Buki - BK Ventspils augstskola (12:23; 13:20; 17:17; 10:21).

BK Gulbenes Buki: Lūsis 13p.+5AB, Bukšs 7p.+5AB, Lišiks 7p., Korulis 7p., Aizpurs 6p., Šimanovskis 6p., Aleksejevs 3p., Vīksna 2p.,Matisons 1p..

Ventspils augstskola: Pinete 16p., Apsītis 14p.+8AB, Lejasmeijers 13p.+8AB, Pozdņakovs 12p., Pēterhofs 6p., Sakne 6p., Šilbergs 5p., Rugājs 5p., Buiķis 2p., Leimanis 2p..