Veterāni gūst panākumus Daugavpilī

Daugavpils 9.jūnijā aicināja Latvijas labākos soļošanas veterānus, lai kopīgi svinētu Daugavpils 737. dibināšanas gadadienu, kas notika sporta un mūzikas zīmē. Svētki risinājās visu pagājušo nedēļu, bet kulminācija bija tieši nedēļas nogalē. Sacensībās piedalījās arī prāvs pulks Gulbenes novada soļotāji, jo Latvijas veterānu soļošanā toni nosaka tieši Gulbenes novada soļotāji, informē Gunārs Rubenis.

Dāmu konkurencē skrejceļā ātrākais solis bija gulbenietei, pasaules čempionei Anitai Žavridai, taču tā kā sacensības notika pēc koeficientu sistēmas un Anita bija jaunākā no sāncensēm, viņa ieguva 5.vietu.

 

Soļotāju kungu vērtējumā Anitai distancē bija visskaistākais solis, tādēļ viņa saņēma speciālu balvu par labāko soļošanas stilu sacensībās. Inese Zelča ierindojās 7.vietā.

 

Kungu konkurencē dubultuzvara gulbeniešiem - 1.vietu izcīnīja G.Rubenis, 2.vietu - Harijs Āboliņš. Arī H.Āboliņam dāmu balsojumā pienācās speciālbalva par labāko soļošanas stilu. Pēc ilgāka pārtraukuma soļošanu atsācis Andrejs Vācietis, uzrādot 4. rezultātu, Guntim Balodim - 6.vieta, bet Jānim Pērkonam - 10. pozīcija.

 

Soļošanas veterāni piedalījās arī svētku dalībnieku gājienā un svētku atklāšanā pilsētas Vienības laukumā. Iespējams, ka šīs sacensības kļūs tradicionālas un tajās tiks izcīnīts "Latgales meistara" tituls soļošanā veterāniem.

Pievieno komentāru

Sports