Veterāni piedalās sporta spēlēs Jūrmalā

No 30.jūnija līdz 1.jūlijam Jūrmalas stadionā notika Latvijas sporta veterānu - senioru savienības (LSVS) 49. pašvaldību sporta spēles, kas vienlaikus arī tika veltītas Eiropas aktīvo vecumdienu un paaudžu solidaritātes 2012.gadam.

Novadu pārstāv 21 vieglatlēts un dāmu volejbola komanda

LSVS sešos sporta spēļu programmas veidos: vieglatlētikā, šahā, pavasara krosā, orientēšanā, novusā, pludmales volejbolā un līnijdejās rīkoja paplašinātas sacensības, pieaicinot senioru sportistus (50 gadus vecus un vecākus) arī no Skandināvijas un Baltijas valstīm. Jūrmalā notika finālsacensības vieglatlētikā un dažādās sporta spēlēs - volejbolā, basketbolā, minifutbolā un handbolā. Gulbenes novadu sacensībās pārstāvēja 21 vieglatlēts un dāmu volejbola komanda.

Volejbolā sievietēm S40+ grupā Gulbenes dāmas ierindojās piektajā vietā. Komandas sastāvā spēlēja: Solvita Vīcupa, Inese Ubaga, Daiga Ņikitina, Inita Medne, Iluta Rudzīte, Ilona Grāvleja, Inese Zelča un Una Markova.

Vieglatlētikā 33 komandu konkurencē Gulbenes novada sportisti ierindojās ceturtajā vietā, sev priekšā palaižot vien tādas vieglatlētikas pilsētas (novadus) kā Jūrmala, Daugavpils un Līvānu novads. Līdz otrajai vietai mūsu novada komandu šķīra nieka viens punkts.

Sestdien no gulbeniešiem pirmā vieglatlētikas stadionā kājas izlocīja Zaiga Baltā, kas 100 metru skrējienā uzrādīja ātrāko rezultātu S70+ grupā, gandrīz par vienu sekundi apsteidzot tuvāko sekotāju un izcīnot Gulbenes novadam pirmo zelta godalgu, kā arī Eiropas vērtējumā izcīnot augstākā kaluma medaļu. Sacensību turpinājumā Z.Baltā izcīnīja arī savu otro godalgu - sudraba medaļu tāllēkšanā.
Sacensības turpināja 800 metru skrējējas sievietes. S35+ grupā Dacei Ančai līdz uzvarai pietrūka mazāk par sekundi, viņai - otrā vieta. Savukārt vīriešiem 1500 metru distancē par V35+ grupas uzvarētāju kļuva Raimonds Siliņš, tāpat arī V70+ grupā Jānim Ančam zelta godalga gan Latvijas, gan Eiropas vērtējumā.

Šķēpa mešanas disciplīnā piedalījās trīs gulbenieši. Labākais sniegums bija Jānim Pāvuliņam, kas V35+ grupā izcīnīja pirmo vietu, bet Arnim Cānam V45+ grupā - trešais labākais rezultāts.

Sasniedz jaunu Latvijas rekordu

Visvairāk gulbeniešus startējot varēja redzēt tieši soļošanas disciplīnās, kad pa stadionu pretī augstāka vai zemāka kaluma medaļām pretī gāja deviņi Gulbenes novada sportisti. Dāmām trīs kilometru soļošanā vislabākais sniegums - Ritai Vucēnai, viņa S75+ grupā izcīnīja uzvaru gan LSVS, gan Eiropas vērtējumā, kā arī sasniedza jaunu Latvijas rekordu savā vecuma grupā. Arī zelta medaļa Ņinai Jurciņai S60+ grupā gan LSVS, gan Eiropas vērtējumā. S40+ grupā Irita Bačka izcīnīja otro vietu, bet Anita Žavrida ierindojās trešajā pozīcijā.

Kungi spēkiem mērojās piecu kilometru distancē. Trīs zelta godalgas Gulbenes novadam gan Latvijas, gan Eiropas vērtējumā izcīnīja Harijs Āboliņš (V60+), Guntis Balodis (V 65+) un Gunārs Rubenis (V70+). Trešo vietu ieguva Andrejs Vācietis V75+ grupā.

No uzvaras šķir tikai divas sekundes desmitdaļas

Sacensību pirmās dienas noslēgumā sekoja jauktās stafetes skrējiens (100 m + 200 m + 400 m + 800 m). Gulbenes komanda (I.Medne, Jānis Supe, D.Anča, R.Siliņš) 11 komandu konkurencē izcīnīja otro vietu. No uzvaras viņus šķīra tikai divas sekundes desmitdaļas un fakts, ka gulbenieši neskrēja vienā skrējienā ar Babītes komandu, kas kļuva par uzvarētājiem.

Svētdien jau pulksten 8.30 stadiona aplī devās desmit kilometru soļotāji vīrieši. Savu otro zelta godalgu gan LSVS, gan Eiropas vērtējumā izcīnīja H.Āboliņš. Divas sudraba godalgas Gulbenes novadam - A.Vācietim un Vitālijam Deksnim V50+ grupā, kā arī divas bronzas medaļas - G.Rubenim un G.Balodim.
Dāmas spēkiem mērojās piecu kilometru distancē. Augstākā kaluma medaļu LSVS un Eiropas vērtējumā izcīnīja Ņ.Jurciņa. S 40+ grupā I.Bačkai - otrā vieta, A.Žavridai - trešā vieta. A.Žavrida izcīnīja arī bronzas godalgu trīssoļlēkšanā. Savukārt augstlēkšanas sektorā Z.Baltā savā vecuma grupā izcīnīja otro vietu, bet Jānis Pērkons V 65+ grupā Eiropas vērtējumā ierindojās trešajā pozīcijā.

400 metru skrējienā Raimonds Siliņš V 35+ grupā finiša līniju šķērsoja kā pirmais, izcīnot zelta medaļu un uzrādot augstu rezultātu. Līdz Latvijas rekordam šajā vecuma grupā viņam pietrūka vien divu sekundes desmitdaļu. Jānis Ančs V 70+ grupā sasniedza labāko rezultātu gan LSVS, gan Eiropas vērtējumā.

3000 metru skrējienā S35+ grupā otro vietu ieguva D.Anča, bet S 40 + grupā trešo labāko rezultātu sasniedza Inese Sirmā.

Vīriešiem piecu kilometru distancē gan Latvijas, gan Eiropas vērtējumā zelta godalgas - Jānim Supem (V 60+) un J.Ančam (V 70+). Savukārt R.Siliņš savā vecuma grupā ierindojās trešajā pozīcijā.
Diska mešanā V35+ grupā sudraba medaļu ieguva Ilvars Glāznieks, trešajā pozīcijā - J.Pāvuliņš.

Lodes grūšanā vīriešiem V35+ grupā uzvarēja Jānis Pāvuliņš. V45+ grupā tiesnešu neuzmanības dēļ ar otro vietu nācās samierināties Arnim Cānam. Dāmām S45+ grupā trešo vietu izcīnīja Inese Zelča.
Paldies komandu vadītājiem G.Rubenim un S.Vīcupai par ieguldīto darbu komandu sagatavošanā, komplektēšanā un startu veiksmīgā norisē, kā arī paldies par atbalstu Gulbenes novada Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākajam konsultantam Ziedonim Lazdiņam!