Vidzemes atklātajam čempionātam hokejā - 4.sezona

Nule kā Vidzemes Olimpiskajā centrā aizsākusies Vidzemes atklātā čempionāta hokejā 4.sezona. Aizvadītas jau pirmās spēles.

Komandu un dalībnieku skaita ziņā šis ir otrais lielākais hokeja čempionāts Latvijā, uzreiz aiz Neatkarīgās amatieru hokeja līgas. Šosezon 3 līgās kopā piedalīsies 31 komanda, no tām 1. līgā spēlēs 6 komandas, 2. līgā-13, bet 3. līgā - 12 komandas.

 

"Katru gadu čempionātam piepulcējas aiz vien jaunas komandas. Pirmajā sezonā piedalījās 15 komandas divās līgās, nākamajā sezonā to skaits bija 26 komandas trīs līgās, bet pērn čempionātā jau piedalījās 29 komandas trīs līgās. Čempionātā piedalās komandas no visas Vidzemes. Tālākās komandas ir no Salacgrīvas, Balviem, Apes, Gulbenes un Tartu. Taču visplašāk pārstāvētās pilsētas komandu skaita ziņā ir Valmiera ar 9 komandām, Smiltene ar 5, Cēsis un Tartu ar 3 komandām," stāsta VAČH direktors Jānis Lauris.

 

.J.Lauris uzsver, ka čempionāts ir atklātais, tāpēc tajā piedalās arī trīs komandas no Igaunijas, Tartu pilsētas.

 

Jautāts par čempionāta organizatorisko darbu, J.Lauris skaidro: "Aug ne tikai dalībnieku skaits, meistarība un spēlēt prasme. Arī organizatori, Vidzemes Olimpiskais centrs, katru gadu domā par uzlabojumiem spēļu organizēšanā. Piemēram, šogad ir ieviesti papildus statistikas rādītāji komandām un vārtsargiem, lai patiesi izvērtētu komandu un dalībnieku darbību laukumā. Organizējam mācību kursus sacensību tiesnešiem, lai uzlabotos tiesāšanas kvalitāte. Pavisam kopā šajā sezonā ir izsniegtas 682. spēlētāju licences."

 

"Čempionāta svinīgā atklāšana paredzēta otrdien, 30. septembrī, pulksten 21.25, kad laukumā tiksies „Inflekss" Valmiera un „Kajakas" Tartu komandas," informē SIA "Vidzemes Olimpiskais centrs" mārketinga speciāliste Karīna Odriņa.

 

Mārketinga speciāliste piebilst, ka pērn čempionāts norisinājās astoņus mēnešus, kuru laikā tika aizvadītas 385 spēles. Pirmās līgas komandu konkurencē pirmo vietu ieguva „Kajakas", otrajā vietā atstājot „Smiltenes vanagus", bet trešajā - „HK Smilteni". Otrās līgā par uzvarētājiem kļuva „Viesulis" no Valmieras, otro vietu ieguva „Rūjiena", bet trešo „Vijciems". Savukārt trešajā līgā pirmo vietu ieguva „Wendi" no Cēsīm, otrajā atstājot „VHK Jauniešus", bet trešajā - „Raunas bruģakmeni".

Pievieno komentāru

Sports