Vieglatlētiem labākie rezultāti

Pagājušās nedēļas nogalē, pēc Jāņiem, jaunajā Zemgales Olimpiskā centra stadionā Jelgavā notika Latvijas Sporta veterānu savienības 48.sporta spēļu sacensības vieglatlētikā, volejbolā, basketbolā, minifutbolā un handbolā, kas pulcēja teju vai septiņus simtus sportistu.

Gulbenes novads tika pārstāvēts vieglatlētikā un volejbolā dāmām 35+ grupā. Šogad izcili nostartēja vieglatlēti, 32 komandu konkurencē izcīnot augsto otro vietu, piekāpjoties vien Daugavpils komandai.

Volejbolā sievietēm S 35+ grupā Gulbenes dāmas otrajā vietā. Pirmajā spēlē viņas diezgan vieglā cīņā uzvarēja LLU, savukārt, otrajā piedzīvoja sāpīgu zaudējumu Talsu vienībai, kas, savukārt, bija piekāpušās LLU. Skaitot setu un punktu attiecību Gulbenei finālā sudraba godalga. Komandas sastāvā spēlēja: Solvita Vīcupa, Inese Ubaga, Daiga Ņikitina, Inita Medne, Iluta Rudzīte, Ilona Grāvleja un Una Markova.
U z sacensībām vieglatlētika bija ieradušies apmēram 300 dalībnieku no visām  Latvijas malām.  Sportisti sacentās 14 disciplīnās 11 dažādās vecuma grupās, sākot ar 30 vai 35-gadīgiem, vēl spēka gados, vieglatlētiem un beidzot ar 80-gadīgiem sirmiem kungiem un kundzēm.

Jau no pagājušā gada Latvijas vieglatlētikas veterāniem ir sava rekordu tabula visās vecuma grupās, kas daudziem sportistiem ir kā papildus stimuls uzrādīt vislabākos rezultātus. Jelgavā tika laboti 20 rekordi, ko sekmēja augstā skrejceliņa, mešanas un lēkšanas sektoru seguma kvalitāte, kā arī pateicīgie laika apstākļi. Viena jaunā rekorda īpašnieks ir arī mūsu novadnieks Andrejs Vācietis, kas laboja sev piederošo Latvijas rekordu V 75+ vecuma grupā un to paveica 10 kilometru soļošanā (rez. 1.06:20,9), pārspējot savu pāgājušā gada sniegumu par 6 minūtēm.

Katru gadu Pasaules vieglatlētikas veterānu asociācija publicē rezultātus, kas atbilst zināmām normām un šīs prasības ir izpildījuši arī divi gulbenieši: tiko minētais A.Vācietis, kā arī Gunārs Rubenis 10 kilometru soļošanā.

Uz Jelgavu kopumā bija devušies 16 Gulbenes novada vieglatlēti, kas aktīvi iesaistījās medaļu sadalē. Jāpiebilst, ka visi mūsu sportisti izcīnīja godalgotas vietas.

Sestdien no Gulbenes pirmās vieglatlētikas stadionā kājas izlocīja Zaiga Baltā, kas 100 metru skrējienā uzrādīja otro ātrāko rezultātu S 70+ grupā un Anita Žavrida trīssoļlēkšanā S 40+ grupā, ierindojoties trešajā pozīcijā.

Trīssoļlēkšanā kungiem divas sudraba godalgas Gulbenes novadam izcīnīja V Ilvars Glāznieks 35 + grupā un Vitālijs Deksnis V 50 + grupā.

Augstlēkšanas sektorā par savas grupas uzvarētāju kļuva Z.Baltā.

800 metru skrējienā S 35+ grupā otrā vieta Dacei Ančai, arī Antim Zundam 1500 metru skrējienā V 50+ grupā otrā pozīcija.
Šķēpa mešanā Gulbenes novada komandai divas zelta godalgas, kuras izcīnīja Jānis Pāvuliņš V 35+ un Arnis Cāns V 45+ grupā.

Visvairāk gulbeniešus startējot varēja redzēt tieši soļošanas disciplīnās, kad pa stadionu pretī augstāka vai zemāka kaluma medaļām pretī gāja astoņi Gulbenes novada sportisti. Dāmām 3 kilometru soļošanā A.Žavridai un Z.Baltajai attiecīgi vecuma grupai otrā vieta.

Kungi spēkiem mērojās 5 kilometru distancē. V 50 + grupā dubultuzvara gulbeniešiem, zelta godalgu izcīnīja Jurijs Gjačs, bet sudrabs – V.Deksnim. V 60 + grupā lielisku sniegumu demonstrēja Harijs Āboliņš, kurš izcīnīja pirmo vietu. Vēl pie uzvaras V 70 + grupā tika G.Rubenis, savukārt Andrejam Vācietim (V 75+) otrā vieta.

Sacensību pirmās dienas noslēgumā sekoja jauktās stafetes skrējiens (100 m siev. + 200 m vīr. + 400 m siev. + 800 m vīr.). Gulbenes komanda (Inita Medne, V.Deksnis, D.Anča, A.Zunda) izcīnīja godalgoto trešo vietu, kas viesa lielas cerības kopvērtējumā izcīnīt augstu pozīcīju.

Svētdien vieglatlētikas sacensības uzsāka „gargabalnieki”. Dāmām 3 kilometru skrējienā par uzvarētāju kļuva Dace Anča. Kungi sacentās 5 kilometru distancē un par uzvarētājiem savās vecuma grupās kļuva Antis Zunda un Jānis Supe.

Tāllēkšanas sektorā Ilvars Glāznieks V 35+ grupā uzrādīja labāko rezultātu un izcīnīja pirmo vietu.

Lodes grūšanā vīriešiem labāko rezultātu sasniedza un par V 35+ grupas uzvarētāju kļuva Jānis Pāvuliņš.

Diska mešanas disciplīnā piedalījās četri gulbenieši. Dubultuzvara V 35 + grupā: uzvarēja Ilvars Glāznieks, par 80 cm tuvāk disku meta un otrajā vietā Jānis Pāvuliņš, V 45 + sudraba godalga Arnim Cānam, savukārt dāmām S 30+ grupā bronzas medaļa un trešā vieta Tatjanai Ābeltiņai.

Pēdējie sacensības uzsāka soļotāji, vispirms 5 kilometru distancē devās sievietes. Anita Žavrida arī šajā distancē izcīnīja otro vietu.

10 kilometru soļošanā vīriešiem Gulbenes novadam četras zelta godalgas: V 75+ grupā par uzvarētāju kļuva Andrejs Vācietis, V 70+ grupā augstākā kaluma medaļa Gunāram Rubenim, V 50 + ātrāko rezultātu uzrādīja Jurijs Gjačs, bet V 60+ pirmo vietu izcīnīja Harijs Āboliņš. Sudraba godalgu ieguva Vitālijs Deksnis, bet bronza V 60 + grupā Jānim Pērkonam.
Paldies komandu vadītājiem  G.Rubenim un S.Vīcupai par ieguldīto darbu komandu sagatavošanā, komplektēšanā un startu veiksmīgā norisē. Kā arī paldies pa