Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vieglatlētika: arī Gulbenes soļotāji izcīna medaļas

Eiropas meistaru čempionātā arī Gulbenes soļotāji uzrāda labus rezultātus

Polijas pilsētā Toruņā marta nogalē notika 10. Eiropas meistaru čempionāts vieglatlētikā stadionā zem jumta. Sacensībās piedalījās 33 valstu vieglatlētikas veterāni. Latviju sacensībās pārstāvēja 55 dalībnieki, tostarp arī 6 Gulbenes novada veterāni.

Latvijas sportistu komanda ierindojās 12.vietā, iegūstot 40 medaļas - 11 zelta, 15 sudraba un 14 bronzas. 13 medaļas izcīnījuši soļotāji – 9 individuālās un 4 komandu medaļas. Spožu ierakstu valsts soļošanas vēsturē izdarīja Gulbenes novada soļotājas Anita Žavrida, Irita Bačka un Inese Sirmā, kuras kā komanda vecuma grupā 40+ pārstāvēja Latvijas valsti 5 kilometru soļojumā un izcīnīja sudraba medaļas aiz Čehijas soļotājām.Jāpiebilst, ka, lai izveidotu komandu, A.Žavrida un I.Sirmā startēja vienu vecuma grupu jaunākā komandā. Līdz ar šo panākumu A.Žavrida ir titulētākā mūsu novada soļotāja. Viņa ir izcīnījusi čempiones titulu Pasaules ziemas čempionātā stadionā zem jumta un tagad viņai – vicečempiones tituls. Savukārt I.Sirmā arī individuālajā vērtējumā ieguva sudraba medaļu savā vecuma grupā. Viņa par vairāk nekā minūti laboja valsts rekordu savā vecuma grupā 5 kilometru soļojumā.

Vīriešiem 5 kilometru soļojumā vecuma grupā 75+ Gunārs Rubenis kopā ar rīdzinieku Zigurdu Irbi un līvānieti Gunāru Mīkuli arī izcīnīja sudraba godalgas, 16 sekundes zaudējot Vācijas soļotājiem. Protams, visi gaidīja zelta medaļas, bet sports ir sports, jāpiebilst, ka visi trīs komandas dalībnieki startēja ar veselības problēmām. Vecuma grupā 65+ bronzas godalgas izcīnīja Guntis Balodis, Harijs Āboliņš un Talsu sportists Valdis Orehovs. 5 kilometru soļojums notika pa pilsētas ielām, bet pirms tam sportisti startēja arī 3 kilometru distancē stadionā zem jumta. G.Rubenis ieguva 6.vietu. H.Āboliņš – 9.vietu un G.Balodis – 16.vietu.

Sportisti saka lielu paldies sponsoriem – Gulbenes novada domei, kas sportistus materiāli atbalstījusi ne tikai šajās, bet arī citās sacensībās, Tirzas un Druvienas pagasta pārvaldei un īpaši Misiņu ģimenei, kura dāsni atbalstīja savas darbinieces I.Sirmo un I.Bačku. Sportisti pateicas arī Gulbenes sporta centram par atbalstu.

Nesen Latvijas soļošanas meistari svinēja 10 gadu jubileju kopš Eiropas un Pasaules čempionātos sāka startēt Latvijas soļotāju komandas atsevišķās vecuma grupās. Šajā laikā 25 sportisti izcīnījuši medaļas Pasaules un Eiropas čempionātos, 10 no viņiem ir no Gulbenes novada. Atzīmējot šos sasniegumus, Latvijas Sporta veterānu savienība ar Pateicības rakstiem apbalvoja A.Žavridu, Ņinu Jurciņu, G.Balodi un Andreju Vācieti. Ar “Goda zīmi” par panākumiem starptautiskās sacensībās tika apbalvots H.Āboliņš. Augstāko Sporta veterānu savienības apbalvojumu “Sporta slavas medaļu” par soļošanas sporta organizēšanu Latvijā, popularizēšanu, vadīšanu, panākumiem sacensībās un patriotismu saņēma Gunārs Rubenis.

11.Eiropas čempionāts stadionā zem jumta notiks 2016.gadā Itālijas pilsētā Ankonā.

Pievieno komentāru

Sports