Vieglatlētika: "Gulbenes apļi" notiek jau devīto reizi 2

Jau devīto reizi aizvadītajā oktobra svētdienā pie Gulbenes sporta centra norisinājās tradicionālais tautas skrējiens „Gulbenes apļi”. Pasākums jau otro gadu pēc kārtas norisinājās Latvijas veselības nedēļas ietvaros un pulcināja teju vai 300 dalībniekus. Par skrējiena absolūto uzvarētāju 9 kilometru distancē kļuva gulbenietis Jānis Paipals, bet dāmu konkurencē 6 kilometros ātrākā bija Agnese Pastare no Ogres.

Sacensību diena sākās ar soļošanas sacensībām. Stadiona skrejceļā uz starta 3 kilometru distancē stājās 23 soļotāji. Par absolūtajiem uzvarētājiem kļuva Agnese Pastare un Raivis Bērziņš (Gulbene). Otrajā vietā vīriešiem Lauris Ivanovs no Daukstēm. Dāmām otrajā vietā Inese Sirmā (Tirza), bet trešā Lāsma Zelča (Gulbene). Veterānu konkurencē uzvarētāji tika noskaidroti pēc Starptautiskās koeficientu sistēmas, aprēķinot pēc uzrādītā rezultāta un vecuma. Kungiem, kā vairākus gadus pēc kārtas, uzvaru svinēja Zigurds Irbe (Rīga). Otrajā vietā Harijs Āboliņš , bet trešajā vietā Gunārs Rubenis (abi Gulbene). Dāmu konkurencē labāko rezultātu uzrādīja Ņina Jurciņa (Daukstes), otrajā vietā Dace Saulīte (Madona), bet trešajā vietā Diāna Odumiņa (Daukstes).

Veselības dienas turpinājumā starts tika dots 300 metru bērnu skrējienam, kurā finišu sasniedza 22 septiņgadīgi un jaunāki zēni un 14 meitenes. Ātrākā no meitenēm bija Agate Ķikuste, otrajā vietā Arta Anastasija Brokāne (abas Gulbenes vsk), bet trešajā vietā Kintija Paipala (2 PII Ŗūķītis”). Zēniem triumfēja iepriekšējā gada vicečempions Rainers Valters Pops (Druvienas psk), otrajā vietā Niklāvs Aizpurs, bet trešajā pozīcijā Endijs Immers (abi Gulbenes vsk). 300 metru garajā distancē devās arī trīs trīsgadīgi bērni - Dāvis Stepe, Valters Galveits un Zane Salmiņa.

Veselības dienas galvenais starta šāviens atskanēja pl.12.00 tautas skrējienam „Gulbenes apļi”. Šogad uz starta 3 (2.7) kilometru distancē stājās 195 skrējēji, kas ir par 30 dalībniekiem vairāk nekā pērn, savukārt 6 (5.4) un 9 (8.1) kilometru distanci pieveica 44 sportisti - mazliet mazāk kā pirms gada.

3 kilometru distancē S 10 vecuma grupā meitenēm 30 dalbnieču konkurencē par uzvarētāju kļuva Dārta Putne no Bērzu ssk, aiz viņas otrajā vietā Viktorija Timofejeva (K.Valdemāra psk), bet trešā Sanija Miščenko (Gulbenes vsk). Zēniem ļoti masveidīgajā 49 dalībnieku konkurencē par uzvarētāju kļuva Rolands Blūms (Gulbenes K.S.P.). Otro labāko rezultātu sasniedza Gvido Barans (Bērzu ssk), bet trešais Andrejs Vīksniņš (Tirzas psk).

S 13 grupas meitenēm arī bija nopietna konkurence – 31 skrējēja. Šajā vecuma grupā triumfēja Priekuļu vsk pārstāve Ieva Vaļska, kas pagājušajā sezonā bija ātrākā S 10 grupā. Aiz viņas otrā Alīna Antipova (Gulbenes K.S.P.), bet trešā – Jeļizaveta Černova (Gulbenes 2.vsk). Zēniem šajā vecuma grupā uz starta stājās 40 skrietgribētāji. Par uzvarētāju kļuva Alans Karuzins (Gulbenes K.S.P), otrajā vietā Atis Valkjuns (Druvienas psk), trešais Normunds Zaharāns (Bērzu ssk).

Uzrādot absolūti labāko rezultātu 1 apļa - 3 kilometru distancē un par S 16 vecuma grupas uzvarētāju kļuva Ogres pārstāve Daira Deičmane. Otro labāko rezultātu uzrādīja Diāna Kurepina (K.Valdemāra psk), bet trešajā pozīcijā Signe Sirmā (Gulbenes n.BJSS). Jaunieši spēkiem mērojās 6 kilometru distancē un par uzvarētāju kļuva Roberts Putnis (Gulbenes n.BJSS). Otrajā vietā eksčempions Edijs Dāvis Rečs (Tirza), bet trešajā pozīcijā Valts Zaķis (Ģimnāzija).

S 19 vecuma grupas jaunietēm vislabāko rezultātu distancē uzrādīja Regīna Rudzīte (Alūksne), aiz viņas otrajā vietā Jolanta Ločmele (Ogre), trešajā vietā Marina Vīksniņa (Tirza). Jauniešiem bija jāveic 3 apļi – aptuveni 8 kilometri gara distance. Sīvajā cīņā par uzvaru viss izšķīrās finiša spurtā, kur ātrāks bija lizumnietis Guntis Šivars, aiz sevis otrajā pozīcijā atstājot Dāvi Kārkliņu (Gulbene). Trešais finiša līniju šķērsoja Oļegs Vīksniņš (Tirza)

Sievietēm nepilnu 6 kilometru skrējienā par uzvarētāju kļuva Agnese Pastare, kas uzrādīja absolūti labāko rezultātu šajā distancē. Otrajā vietā Līna Berga (Lizums), bet trešā Kintija Bačka (Druviena). Vīriešiem 8 kilometros pārliecinoši triumfēja Jānis Paipals. Diemžēl šogad nepiedalījās iepriekšējo gadu tautas skrējiena līderi Kristaps Vējš-Āboliņš un Edgars Gjačs. Otro vietu izcīnīja Mārtiņš Bogdans, bet trešais Igors Ostrovskis.

S 40 grupā par uzvarētāju 6 kilometru distancē kļuva Ilze Boldāne (Gulbene), otrā – Inese Sirmā (Tirza), trešā Inita Medne (Gulbene). Vīriešiem finiša līniju visātrāk sasniedza Raivis Ančs (ŠĶēps/Gulbene), otrajā vietā Ivars Logins (Gulbene), bet trešajā pozīcijā Kaspars Rudzītis no Alūksnes.

V 50 grupas uzvarētājs Antis Zunda, tāpat kā pērn, uzrādīja absolūti labāko rezultātu 6 kilometru – 2 apļu skrējienā. Otrajā vietā Ivars Fērmanis (Alūksne), bet trešajā vietā Gvido Lapsa (Gulbene). Dāmām S 50 grupai uzvarētājas noteica pēc Starptautiskās koeficientu sistēmas un jau vismaz trešo gadu pēc kārtas par uzvarētāju kļuva Zinaīda Rācenāja. Otrajā vietā Ruta Kozlovska (abas Madona), bet trešajā vietā Diāna Odumiņa. Arī V 60 grupas uzvarētājus noteica pēc koeficientu sistēmas un par uzvarētāju kļuva Jānis Supe (Tirza), Otrajā vietā Vladimirs Kallass (Gulbene), bet trešais valmierietis Raitis Lērme.

Jau trešo gadu pēc kārtas skrējienā „ Gulbenes apļi” ir izdalīta grupa – „Tautas klase”, kas sākotnēji bija paredzēta dalībniekiem, kas vēlas atbalstīt savus bērnus vai audzēkņus ar līdzdalību skrējienā, vai vienkārši veicināt veselīgu dzīvesveidu. Šogad dalībnieku skaits šajā grupā dāmām pat sasniedza 16, savukārt kungiem konkurence izrādījās ļoti spēcīga. Dalībnieki sacentās 3 kilometru distancē un dāmām uzvarēja Ivonna Zepa (deju kolektīvs EGA), otrajā vietā Aija Avotiņa (Šķieneri), trešā – Līga Berkolde (K.Valdemāra psk). Vīriešiem ne tikai par savas grupas uzvarētāju, bet arī par 1 apļa - 3 kilometru skrējiena uzvarētāju kļuva Didzis Gorbenko (Gulbene), otrais – Nauris Rikveilis (Gulbene buki), bet trešais viņa tētis Gatis Rikveilis .

Tradicionāli ar kliņģeriem tika sveiktas kuplākās skolu komandas un organizācijas, arī ģimenes. Jau vismaz ceturto gadu pēc kārtas vismasveidīgāk pārstāvētā bija Bērzu ssk – 70 dalībnieki (sporta skolotāja Sarmīte Gobiņa). Liels skaits jauno skrējēju šogad bija no Gulbenes vsk - 40 (sporta skolotāji Irēna Sproģe, Inga Anča, Dzintars Abakoks). K.Valdemāra psk un Daukstu pagasts uz sacensībām bija ieradušies aptuveni 20 dalībnieku kuplā pulkā. Sveikta tika biedrība “Gulbenes K.S.P.”, kā arī Beļavas deju kolektīvs “EGA”. Kuplākās ģimenes tika suminātas Rudzīšu ģimene no Alūksnes/Beļavas un Vīksniņu ģimene no Tirzas – 5 dalībnieki.

Sacensību organizatoru vārdā liels paldies visiem skrējiena atbalstītājiem: Gulbenes pilsētas pārvadei, Gulbenes sporta centram, „Rankas piens”, SIA „KIKELE”, “DMS Sfēra”, salons “Raivo”, veikals „Laima”, “Gigans LV”, LTSA, kā arī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirknim un Gulbenes novada Pašvaldības policijas darbiniekiem.

Uz tikšanos 2015.gada 11.oktobrī!


Pievieno komentāru

Komentāri 2

xxxx

Nomainat ludzu FOTOGRAFU vai nosutat uz kursiem. Kada jega no bildem ja tas atkartojas un sajukta seciba.
Kauns Kauns !!!!

pirms 6 gadiem, 2014.10.06 19:26

???

310 Nr. Ivar, kur paliki ? Svars ideāls, kur rezultāts???

pirms 6 gadiem, 2014.10.06 21:21

Sports