Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vieglatlētika: Gulbenes sākumskolas komanda izcīna ceļazīmi uz Bērnu vieglatlētikas festivāla finālu

Janvārī piecās Latvijas pilsētās norisināsies bērnu vispārējās fiziskās attīstības programmas “Bērnu vieglatlētika” festivāli, kuros kopumā piedalīsies vairāk kā 600 bērnu. Festivālos Ogrē, Daugavpilī, Rīgā, Liepājā un Bauskā piedalīsies Latvijas vispārizglītojošo skolu 2. klašu skolēni, informē Latvijas Vieglatlētikas savienības komunikācijas vadītāja Ieva Bļusina.

Latvijas Vieglatlētikas savienības organizētajā Bērnu vieglatlētikas festivālā Ogrē 8.janvārī piedalījās arī  Gulbenes sākumskolas 2.a klases skolēni.

Katrā no reģionālajiem posmiem dalībnieku komandām ir iespēja iekļūt finālposmā, kas notiks 15. maijā Rīgā. Ceļazīmi izcīnīs trīs labākās komandas no katra reģiona, turklāt vēl viena fināla komanda tiks izlozēta starp visu reģionālo posmu ceturtās vietas komandām.
Uz lielo finālu, kas notiks 15.maijā Rīgā, Olimpiskajā centrā, no Vidzemes tika pirmās trīs komandas, tostarp arī Gulbenes sākumskolas komanda. 

Šajā reģionālajā posmā kopumā piedalījās 12 komandas. Reģionu posmos komandas piedalījās šādās disciplīnas – sprinta/barjerskrējiena stafete,  formula 1, lekšana ar lecamauklu, vardes lēciens, metiens mērķī un metiens uz ceļiem.

"“Bērnu vieglatlētika” festivālu mērķis ir veicināt kustību prieku un sporta pamatu apgūšanu, kā arī radīt sajūsmu par vieglatlētiku kā spēli. Jauni pasākumi un inovatīva organizēšana dos iespēju bērniem atklāt un izprast vieglatlētikas pamatdisciplīnas – skriešanu, lekšanu un mešanu – jebkurā vietā (stadionā, rotaļlaukumā, sporta zālē, u.c.), kā arī attīstīs bērnu vispārējo fizisko attīstību," stāsta I.Bļusina.

Piebilstams, ka “Bērnu vieglatlētikas” programmu apgūst jau aptuveni 13 miljoni bērnu vairāk nekā 130 pasaules valstīs. 2018. gadā tā tika ieviesta arī Latvijā.

Programmas mērķis ir bērniem saistošā veidā ar īpaša inventāra palīdzību jau agrā vecumā iemācīt pareizus kustību pamatus. “Bērnu vieglatlētika” programmu īsteno Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS), tās ieviešanu Latvijā atbalsta veikalu tīkls Maxima un Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP).

Pievieno komentāru

Sports