Vieglatlētika: ir Latvijas čempions 1

Savu pirmo Latvijas čempiona titulu vieglatlētikā ir izcīnījis 12 gadus vecais Gulbenes sporta skolas audzēknis Rolands Blūms. 300 metru skrējienā viņš bija ātrākais un sacensībās arī uzrādīja savu personisko rekordu, noskrienot distanci 43,33 sekundēs.

“Pusgada darbs, gatavojoties Latvijas čempionātam, ir nesis rezultātu,” secina sportista trenere Irēna Aizpure, rezumējot savu audzēkņu startus Latvijas vieglatlētikas čempionāts U14 vecuma grupā (dzimuši 2004./2005.gadā), kas 12.februārī norisinājās Rīgā, sporta manēžā (telpās).

Par R.Blūmu viņa ir sevišķi priecīga un jauno talantu raksturo ar vārdiem: “Viņš ir ļoti mērķtiecīgs, ar ļoti stipru raksturu un nebaidās no lielas slodzes. Katrā treniņā viņš ir motivēts darīt. Spēj uzdoto pildīt arī individuāli bez trenera kontroles. Tomēr viņam, kā katram cilvēkam, ir vajadzīga motivācija. Šajā mācību gadā kopā ar viņu esam piedalījušies trīs lielās sacensībās ārpus Gulbenes novada. Viņš saprata, ka spēj būt pats labākais savā vecuma grupā. Tas bija dzinulis. Mēs arī daudz ar viņu runājam, lai psiholoģiski noskaņotos, izstrādātu taktiku. Manēžā skriet nav viegli. Sacensībās Rolands, ja vien zina, uz ko iet, spēj atdot sevi visu starta brīdī.”

Latvijas vieglatlētikas čempionātā U14 grupā Gulbenes novadu pārstāvēja pavisam četri jaunie  sportisti, kuri pirms tam godam bija izturējuši pārbaudījumus, startējot atlases sacensībās. Keita Agnese Birzniece ieguva sesto vietu 1000 metru skrējienā. “Arī viņa sacensībās laboja savu personīgo rezultātu, noskrienot kilometru 3:35,05 minūtēs,” saka I.Aizpure.

Latvijas čempionātā gulbenietis Kristers Birznieks 60 metru barjerskrējienā atkārtoja savu personīgo rezultātu, veicot distanci 11,03 sekundēs. Viņš ierindojās 12.vietā. Gulbenietis Rihards Stūrītis, kurš ikdienas treniņos lodes grūšanā spēj uzrādīt izcilus rezultātus, pagaidām vēl tikai krāj sacensību pieredzi un mācās psiholoģiski noskaņoties nākotnes uzvarām. Šoreiz sacensībās viņš lodi aizgrūda 7,88 metrus un tas bija 20.rezultāts, taču viņam vēl viss ir priekšā, jo treniņos šis puisis lodi aizgrūž 2 un pat 3 metrus tālāk. Trenere liek uz viņu lielas cerības nākotnē.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sports