Vieglatlētika: kārtējais rekords Inesei Sirmajai

2.maijā notika 26. Jēkabpils atklātais čempionāts vieglatlētikā, veltīts Pētera Zeltiņa un Jura Bērziņa piemiņai.

P.Zeltiņš bija viens no visu laiku labākajiem Latvijas sportistiem, kurš vasarā soļoja un ziemā slēpoja, abos sporta veidos izcīnīdams Latvijas čempionu titulus. LPSR čempiona nosaukumu slēpošanā viņš izcīnīja trīs gadus pēc kārtas, bet soļošanā Latvijas meistarsacīkstēs izcīnīja 17 medaļas, tajā skaitā 9 zelta. P.Zeltiņam no Latvijas soļotājiem ir visvairāk iegūtas medaļas PSRS meistarsacīkstēs – 11, tajā skaitā 2 zelta, 7 sudraba un 2 bronzas. Savukārt J.Bērziņš bija labs lodes grūdējs, kurš pirmais valstī lodi grūda tālāk par 16 metriem.

Par P.Zeltiņa kausu soļotāji sacentās 12 vecuma grupās, piecās no tām uzvarēja Gulbenes novada soļotāji – Irita Bačka, Inese Sirmā, Ņina Jurciņa, Harijs Āboliņš un Gunārs Rubenis. 2.vietu savā vecuma grupā ieguva Guntis Balodis, bet 3.vietu – Raivis Bērziņš. Sievietes soļoja 3 kilometrus, vīrieši – 5 kilometrus.

I.Sirmā kārtējo reizi laboja valsts rekordu 3 kilometru soļojumā, ko viņa bija uzrādījusi pagājušajā sezonā. Labu rezultātu šajās sacensībās uzrādīja arī Ņina Jurciņa, kura maija vidū gatavojas startam Itālijā Eiropas čempionātā soļošanā, kur soļos 10 un 20 kilometru distancē. P.Zeltiņa piemiņai veltīto kausu kārtējo reizi izcīnīja Gulbenes novada soļotāji.