Vieglatlētika: novada spēcīgākie soļotāji piedalās 8.Pasaules ziemas čempionātā veterāniem

Polijas pilsētā Toruņā no 24. līdz 30. martam notika 8. Pasaules ziemas čempionāts vieglatlētikā veterāniem. Startam čempionātā bija pieteikušies 43 44 veterāni no 88 pasaules valstīm. Latviju sacensībās pārstāvēja 67 sportisti, viņu vidū arī Gulbenes novada spēcīgākie soļotāji. Par to informē Gunārs Rubenis.

"Pirmie soļotāji startēja 3 000 m distancē. Raivim Bērziņam šis bija lielākais starts šāda mēroga sacensībās. Ar personīgo rekordu Raivis ierindojās 7.vietā savā vecuma grupā. Harijs Āboliņš un Andrejs Vācietis savā vecuma grupā ieguva 6.vietu. A.Vācietis šo vietu ieguva sīvā cīņā ar gulbenieti Ādolfu Mičuli, kurš Andrejam distancē zaudēja nepilnu sekundi, iegūstot 7.vietu. Startējot 3000 m distancē, Gunārs Rubenis savā vecuma grupā ar rezultātu, kas labāks par valsts veterānu rekordu, ierindojās 4. vietā. Līdz medaļai pietrūka tikai 8 sekundes," stāsta G.Rubenis.

Startiem 10 km distancē bijusi dubultnozīme, jo tajā notika gan individuālās, gan arī komandu sacensības pa vecuma grupām 3 cilvēku sastāvā.

"Komplektējot komandas vecuma grupās jaunākajā grupā varēja pieteikt vecākās komandas dalībniekus, jo grupā valsts nebija pieteikusi 3 dalībniekus. Raivis Bērziņš startēja kopā ar vienu vecuma grupu jaunākiem veterāniem - Normundu Ivzānu un Ivaru Lapiņu. Viņu apvienošanās sekmējās ar sudraba medaļu. Šajā grupā startēja 4 komandas. Uzvarēja Spānijas soļotāji, 3.vietā – Itālijas soļotāji, bet Čehijas komandu diskvalificēja. Individuālajā vērtējumā savā vecuma grupā Raivim Bērziņam – 12.vieta. Harijs Āboliņš ierindojās 2.vietā, startējot kopā ar 2 vecuma grupas jaunākiem dalībniekiem – Vitāliju Deksni un Ilmāru Saulgriezi. Grupā uzvarēja Polijas soļotāji, bet Ukrainas, Itālijas un Lielbritānijas komandas finišēja nepilnā sastāvā un tika diskvalificētas," stāsta G.Rubenis.

G.Rubenis atklāj, ka tad, kad kļuva skaidrs, ka galvenie konkurenti – Vācijas soļotāji – slimības dēļ nevar nokomplektēt komandu, no vecākās grupas soļotājiem Andreja Vācieša, Ādolfa Mičuļa un Gunāra Rubeņa gaidījuši tikai un vienīgi zelta medaļas,

"Medaļas atradās 10 km attālumā, tikai šī distance visiem dalībniekiem bija jānosoļo  tehniski pareizā stilā, lieki nesaspringstot - tā komandas sapulcē pirms starta tika norunāts. Diemžēl pēc starta viss tika aizmirsts. Pakļaujoties sīkām ambīcijām, Ādolfs Mičulis, kurš komandā ir iesācējs, par katru cenu centās revanšēties Andrejam Vācietim par 0,75 sekunžu zaudējumu 3000 m soļojumā un rezultātā par nepareizu soļošanas stiltu tika diskvalificēts. Medaļas palika Toruņā," ir vīlies G.Rubenis.

Šajā vecuma grupā Andrejs Vācietis finišēja 6 pozīcijā, bet Gunārs Rubenis ieguva 4. vietu (ar rezultātu, kas ir gandrīz 2 minūtes labāks par valsts rekordu). Balodim Guntim savā vecuma grupā 10 km soļojumā – 11.vieta. Ādolfs Mičulis skrēja arī 800m, izcīnot 7.vietu, Gunārs Rubenis savā vecuma grupā lodes grūšanā ieguva 5.vietu.

Latvijas valsts sportisti komandu vērtējumā starp visu valstu komandām pēc kopumā izcīnītajām medaļām ierindojās augstajā 10.vietā.