Vieglatlētika: Pasaules veterānu spēlēs - zelts un sudrabs 1

Itālijas pilsētā Turīnā no 2. līdz 10.augustam norisinājušās “World Masters Games” sacensības vieglatlētikā jeb Pasaules veterānu spēles. Sacensībās startēja arī Latvijas delegācijas sportisti un mājās atgriezās ar bagātīgu medaļu ražu. Delegācijas sastāvā bija arī divi mūsu soļotāji Harijs Āboliņš un Ņina Jurciņa.

H.Āboliņš savā vecuma grupā (M 65) 5 kilometru soļojumā ieguva 2.vietu, savukārt 10 kilometru soļojumā uzrādīja labāko rezultātu un izcīnīja zelta medaļu. Ņina Jurciņa W 60 grupā 5 kilometru soļojumā ierindojās 7.vietā un 10 kilometru soļojumā – 6.vietā.

H.Āboliņš “Dzirkstelei” stāsta, ka sacensību vietā valdījis diezgan spēcīgs karstums, taču distancēs viņš esot juties labi.

“Ar saviem rezultātiem esmu apmierināts. 10 kilometru distanci nosoļoju 1 stundā un 40 sekundēs. Biju domājis, ka izdosies iziet no stundas, taču tādā karstumā tas tomēr neizdevās. Mēs arī neesam pieraduši pie kāpumiem. Un tomēr rezultātos man ir stabilitāte, ko noturu pēdējo gadu laikā,” saka H.Āboliņš.

Viņš stāsta, ka cīņas bijušas spraigas un vairāki sportisti pretendējuši uz medaļām.

“10 kilometru distancē, kad zināju, ka esmu visiem priekšā, laikam sāku arī nedaudz sevi žēlot. Protams, nepārtraukti sekoju līdzi, vai konkurenti man netuvojas, un, ja tuvojās, tad arī es pieliku soli,” stāsta soļotājs.

Viņš atklāj, ka sacensībās ļoti palīdzējis arī latviešu atbalsts – pārējie sportisti, kad tobrīd nestartēja, centās atbalstīt un uzmundrināt ar latviešu dziesmām tos, kas startēja. Par to, kas viņam palīdz uzturēt labo fizisko formu, H.Āboliņš saka – tā ir ogošana mežā. Viņš atklāj, ka visu ogošanas sezonu viņš ir mežā. Tas ļoti labi palīdz uzturēt un uzlabot fizisko formu.

“Atgriežoties no meža mājās, varbūt pat nemaz nevajadzētu vairs doties trenēties, taču nedaudz atpūties, es labprāt vēl arī aizeju uz stadionu patrenējos arī tur.”

Ņina Jurciņa atzīst, ka vienmēr var vēlēties labākus panākumus, bet pašlaik viņa apzinās savus spēkus.

“Vienkārši man patīk trenēties un darboties sportā un es labi jūtos! Gan ar darbu atnāks arī rezultāti. Es priecājos, ka man ir izdevies Turīnā uzlabot savus rezultātus gan 5 kilometru, gan arī 10 kilometru distancē, salīdzinot ar Latvijas sacensībām un sacensībām Čehijā šī gada pavasarī. Piedalīšanās sacensībās ir arī liela pieredze iesācējam!” saka Ņ.Jurciņa.

Kopumā Latvijas delegācijas sastāvā Itālijā startēja 35 vieglatlēti – 22 no viņiem izcīnījuši vismaz pa vienai medaļai savā vecuma grupā un savā disciplīnā. Kopējais medaļu pūrs ir tieši pussimta godalgu vērts – 25 zelta, 18 sudraba un 7 bronzas medaļas.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sports