Vieglatlētika: Rolands Blūms – Latvijas čempions 300 metru sprintā

Iecavā 7.jūnijā norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā U14 grupai. Izcilu sniegumu 300m sprinta distancē demonstrēja gulbenietis Rolands Blūms (trenere Irēna Aizpure), kurš 25 dalībnieku konkurencē izcīnīja 1.vietu (rezultāts 39,71). Savukārt 4x100m stafetes skrējienā zēniem Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas komanda (Rihards Berkolds, Rolands Blūms, Kristers Birznieks, Intars Ilgsalietis) ierindojās 3.vietā (rezultāts 55,41). Par to informē Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica.

„Kad Rolands finišēja un mēs uzzinājām rezultātu, visi treneri brīnījās. Tika izteikti pieņēmumi, ka tas pat varētu būt Latvijas rekords U14 grupā, taču tas mums vēl ir jānoskaidro. Mēs strādājām visu gadu un gājām uz to, lai uzstādītu personisko rekordu. Iepriekš Rolands 300 metru distanci veica 43,33 sekundēs, bet Iecavā viņam tas izdevās 39,71 sekundē. Jāteic, ka sprinta distancē 4 sekundes ir liels rezultāta paaugstinājums. Rolandam ir talants un nākotnes perspektīva. Viņa vecumā tas ir ļoti augstvērtīgs rezultāts. Ja viņš turpinās strādāt, kā to darīja līdz šim, ja būs veselība, nebūs traumas un tiks izpildīti trenera norādījumi, tad varam prognozēt augstus sasniegumus,” stāsta Rolanda trenere Irēna Aizpure.

13.jūnijā Valmierā norisināsies starptautiskas vieglatlētikas sacensības jauniešiem „Valmieras spēles 2017”, kas reizē būs arī atlases sacensības uz starpvalstu bērnu sacensībām Polijā. "Neskatoties uz to, ka Rolands šobrīd ir Latvijas čempions, arī viņam būs jāpiedalās šajās sacensībās un vēlreiz jāpierāda sevi, lai kvalificētos sacensībām Polijā," norāda G.Krevica.

„Esmu ne tikai priecīgs, bet arī šokēts par savu rezultātu. Pašam šķita, ka 40 sekundēs varētu iekļauties, bet par augstāku rezultātu pat neaizdomājos. Pašlaik mans tuvākais lielākais mērķis ir iekļūšana trijniekā Eiropas čempionātā,” atklāj Rolands.

Kopumā Gulbenes novadu šajās sacensībās pārstāvēja 9 sportisti.


Pievieno komentāru

Sports