Vieglatlētika: sekmīgi startē Eiropas čempionātā

Pagājušajā nedēļā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā notika Eiropas U-20 čempionāts vieglatlētikā. Mūsu novadu sacensībās pārstāvēja lizumnietis soļotājs Edgars Gjačs.

Edgars startēja 10 kilometru soļojumā. Latviju sacensībās pārstāvēja Edgars un vēl viens soļotājs Valters Geriņš. Edgars ar rezultātu 44:29,83 izcīnīja 10.vietu, otrs Latvijas pārstāvis ierindojās 14.vietā. Edgara tēvs un treneris Juris Gjačs atzīst, ka Edgars nostartēja pietiekami labi.

 

"Sacensības bija ļoti labas, spēcīga konkurence. Startēja visi labākie sportisti. Jāņem vērā, ka sacensību dienā gaisa temperatūra bija uzkāpusi līdz 33 grādu atzīmei. Startēt tādā karstumā ir liels pārbaudījums. Trīs sportisti arī tika aizvesti uz slimnīcu," stāsta J.Gjačs.

 

Nākamās sacensības, kurās startēs Edgars būs 27.augustā. Tieši savā dzimšanas dienā viņš piedalīsies Polijas atklātajā čempionātā un Gdaņskas kausa izcīņā. Tās viņam būs debijas sacensības 20 kilometru soļojumā.

 

"Vissvarīgākais ir nākamais gads. Nākamgad notiks gan Pasaules junioru čempionāts Barselonā, gan Pasaules kauss soļošanā, gan arī Olimpiāde Londonā. Šobrīd cītīgi gatavojamies nākamajam gadam," atklāj J.Gjačs.

Pievieno komentāru

Sports