Vieglatlētika: soļotājiem veiksmīga sezona 1

Igaunijas pilsētā Tartu 3.decembrī notika starptautiskas sacensības vieglatlētikā veterāniem stadionā zem jumta.

Sacensībās piedalījās sportisti no Krievijas, Somijas, Igaunijas un Latvijas. Kā jau tas ir pieņemts vairumā veterānu sacensību, vērtēšana notika pēc koeficientu sistēmas. 3 kilometru soļojumā kungu konkurencē 1.vietu sacensībās izcīnīja gulbenietis Gunārs Rubenis.  

Līdz ar šīm sacensībām ir beidzies šīssezonas sacensību cikls veterāniem vieglatlētikā. Sevišķi sekmīgs tas bijis novada soļotājiem. Izcīnīta viena sudraba un divas bronzas godalgas Eiropas čempionātā stadionā zem jumta Ģentē (Beļģija). No Eiropas II sporta spēlēm Linjano (Itālija) pārvestas divas zelta, piecas sudraba un viena bronzas medaļa. Latvijas veterānu sporta spēlēs vieglatlētikā novada komandu veido galvenokārt soļotāji. Latvijas meistarsacīktēs soļošanā veterāniem, kuras notika Gulbenē, 3 kilometru distancē dāmām 1.vietu izcīnīja Rita Vucēna, 2.vietu - Zaiga Baltā, bet kungu konkurencē - bronza G.Rubenim.

 

"Nākamajā gadā veterāniem notiks Pasaules meistarsacīkstes vieglatlētikā stadionā zem jumta Somijas pilsētā Juveskulā un Eiropas meistarsacīkstes stadionā, ko kopā organizē trīs valstis - Vācija, Polija un Čehija. Šajās sacensībās soļotājiem notiek komandu sacensības vecuma grupās, kur tiek vērtēti trīs dalībnieku uzrādītie rezultāti," stāsta soļotājs G.Rubenis.

 

"Uz sacensībām Somijā, kuras notiks no 3. līdz 8.aprīlim, Latvijas komandā uzaicinātas arī Gulbenes novada soļotājas Anita Žavrida un Irita Bačka, kuras strādā uzņēmumos Lizuma pagastā. Anita soļotāju sabiedrībā izceļas ar savu skaisto soļošanas stilu, viņai ir arī starptautisko sacensību pieredze - šogad viņa ir izcīnījusi 1.vietu Eiropas sacensībās soļošanā Igaunijā Bruno Junka balvas izcīņā un divas 5.vietas Eiropas veterānu spēlēs Itālijā 5 un 10 kilometru soļojumā. Savukārt Irita ir valsts ziemas sacensību uzvarētāja 3 kilometru soļojumā veterāniem. Viņa izceļas ar savu nopietno attieksmi pret komandu un cīņas sparu. Tieši par šīm savām īpašībām Irita apbalvota ar Latvijas Sporta veterānu savienības 50 gadu Jubilejas diplomu."

 

G.Rubenis piebilst - lai startētu sacensībās Somijā, kur soļotājiem plānota uzturēšanās no 2. līdz 7.aprīlim, šīm abām soļotājām, protams, būtu nepieciešami atvaļinājumi darbavietās uz šo laiku un, ja iespējams, arī materiāls atbalsts.

 

"Valstij nav līdzekļu, lai atbalstītu savus veterānus, viņi izcīna valstij medaļas par pašu un sponsoru sarūpētiem līdzekļiem. Arī šoreiz Latvijas komanda ar Anitu un Iritu sastāvā var cīnīties par visaugstākā kaluma godalgām," uzsver G.Rubenis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

tak likusies miera un atbalstijusi butu jaunos sportistus .rubenis butu labak jaunos apmacijis. saules muzu tapat nedzivos.

pirms 9 gadiem, 2011.12.10 07:58

Sports