Vieglatlētika: veterāni gūst panākumus Jēkabpilī 1

Jēkabpilī 1.septembrī notika atklātais veterānu čempionāts vieglatlētikā, kurā piedalījās lielākā daļa valsts labāko vieglatlētikas veterānu. Sacensībās ar panākumiem startēja arī Gulbenes sportisti.

Sacensības notika pēc koeficientu sistēmas. Katrā disciplīnā trīs labākie tika apbalvoti ar medaļām un balvām, bet netika aizmirsti arī vecuma grupu uzvarētāji, kuri saņēma diplomus.

1500 metru skrējienā dāmām Inese Sirmā ierindojās 2.vietā pēc koeficientu sistēmas, bet par uzvaru savā vecuma grupā viņa nopelnīja diplomu. Jānis Pāvuliņš ierindojās 3.vietā grupā lodes grūšanā, bet šķēpa mešanā viņam - 3.vieta kungu konkurencē un 1.vieta savā vecuma grupā. Jānis Supe ieguva 3.vietu 5000 metru skrējienā, bet savā vecuma grupā viņam - 1.vieta.

Kā vienmēr sacensībās kupli pārstāvēti bija Gulbenes soļotāji. 3 kilometru soļojumā dāmām savā vecuma grupā uzvarēja Ņina Jurciņa, bet kopējā vērtējumā viņai - 4.vieta. Andrejs Vācietis finišēja otrais savā vecuma grupā. Arī Guntis Balodis sasniedza 2. rezultātu savā vecuma grupā. Vitālijam Deksnim bija labākais rezultāts savā vecuma grupā. Harijs Āboliņš izcīnīja 1.vietu savā vecuma grupā un 4.vietu visu soļotāju konkurencē. Gunārs Rubenis sasniedza labāko rezultātu grupā, bet visu soļotāju konkurencē, kur uzvarēja valsts čempions preilēnietis Normunds Ivzāns, G.Rubenim - 2.vieta.

Sacensībās soļotāji vienlaikus godināja 75 gadu jubilejā savu komandas biedru, trīskārtējo pasaules čempionu veterāniem Gunāru Mīkuli no Līvāniem, kurš bija sarūpējis skaistas medaļas visiem dalībniekiem. Paredzams, ka šīs sacensības kļūs tradicionālas un ar tam vieglatlēti noslēgs galveno sacensību sezonu Latvijā, bet sacensības soļotājiem turpināsies vēl septembrī un oktobrī, savukārt 2013.gada sezona, kurā gaidāmi daudzi atbildīgi starti, sāksies jau 1.decembrī ar sacensībām Tartu. Arī tās notiks pēc koeficientu sistēmas, jo šobrīd tā notiek gandrīz visas sacensības veterāniem.

Nākamajā gadā Itālijā notiks Pasaules veterānu spēles vairāk nekā 20 sporta veidos, kur startēt sapņo arī Gulbenes labākie sporta veterāni.