Vieglatlētika: veterāni izaicina jauniešus 1

Igaunijas pilsētā Tartu regulāri jau 30 gadus decembra pirmajā pusē notiek veterānu kluba “Kevek” rīkotās sacensības vieglatlētikā veterāniem, kurās startēja arī četri gulbenieši.

Šīs sacensības iekļautas Eiropas sacensību starptautiskajā kalendārā. Tajās piedalījās Etiopijas, Turcijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas sportisti.


Vladislavs Ponomarenko startēja četrās disciplīnās: tāllēkšanā un augstlēkšanā ierindojās 10.vietā, 200 metru skrējienā – 15.vietā, 60 metru distancē – 16.vietā. 3000 metru soļojumā Harijam Āboliņam – 4 .vieta, bet Guntis Balodis finišēja 5.pozīcijā. Tā kā soļošanas sacensības notika vienlaikus ar lodes grūšanu, tad Gunārs Rubenis šoreiz deva priekšroku lodei un to darīja sekmīgi, sasniedzot sudraba pozīciju.


Sacensības notika pēc vecuma koeficientu sistēmas, sacenšoties kopējā konkurencē dažādu vecuma grupu sportistiem. Pēc šīs sistēmas var sacensties pat pirmsskolas vecuma bērni ar 90 gadus veciem un vecākiem veterāniem. Veterānu sacensības pēc koeficientu sistēmas nu jau desmit gadus notiek arī Latvijā, un tieši mēs, gulbenieši, bijām pirmie, kas sarīkoja šāda veida pasākumu valstī. Pēc tam līdzīgas sacensības uzsāka organizēt Rīgas, Preiļu, Ventspils, Jēkabpils, Valmieras un Daugavpils veterāni.


Sakarā ar to, ka šī koeficientu sistēma dod iespēju samēroties spēkiem jebkura vecuma vieglatlētiem, iespējams, Gulbenes atklātajā čempionātā Gulbenes novada veterāniem būtu vēlams sacensties ar Gulbenes sporta skolas audzēkņiem, izvērtējot desmit jauniešu un desmit veterānu labākos rezultātus. Tas neprasītu nekādus liekus izdevumus, vienkārši rezultāti jāpareizina ar attiecīgā vecuma koeficientu un pēc tam jāizvērtē pēc vieglatlētikas rezultātu vērtēšanas punktu tabulām.


Atzīmējams, ka pēc šogad Gulbenē valsts čempionātā uzrādītajiem rezultātiem mūsu novada vieglatlētikas veterāni pēc komandu cīņā sasniegtajiem rezultātiem ir spēcīgākie valstī. Vai jaunieši atsauksies uzaicinājumam sacensties ar saviem tēviem un vectēviem, mammām un vecmammām, redzēsim nākotnē.


- Gunārs Rubenis

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kūdītājs.

Veči dabūs kārtīgu pērienu! Sportaskolā vieglatlētikā darbojas augstas meistarības grupa. Ir labi apmaksāts treneris. Viņiem ir jāpieņem veterānu izaicinājums. Viņiem ir nauda, bet večiem nekā.

pirms gada, 2020.01.05 23:53

Sports