Vieglatlētika: veterāni pārved medaļas no Portugāles

Latvijas soļošanas veterāni, tostarp arī seši Gulbenes novada pārstāvji, ar panākumiem piedalījušies 16. Eiropas čempionātā veterāniem garajās distancēs soļošanā ārpus stadiona.

Gulbenes soļošanas veterāns Gunārs Rubenis informē, ka kopā ar viņu uz sacensībām Portugālē no Gulbenes devās Harijs Āboliņš, Andrejs Vācietis, Guntis Balodis, Inese Sirmā un Ņina Jurciņa. Sacensībās sportisti startēja ne tikai individuāli, bet norisinājās arī komandu cīņa. Komandas bija atļauts veidot no dažādu vecuma grupu pārstāvjiem, taču, ja no vecākas grupas jaunākā dalībnieki varēja startēt, tad otrādi gan ne.

No Latvijas sacensībās startēja septiņas komandas un 21 dalībnieks. Visi arī izcīnīja medaļas. Komandu cīņā tika iegūtas 12 medaļas: 2 zelta, 7 sudraba un 3 bronzas. Individuāli Latvijai pavisam 11 medaļas. Uz Gulbeni atceļoja 11 medaļas.

10 kilometru distancē W55 grupā tika izcīnīta sudraba medaļa. Šajā komandā startēja Ņ.Jurciņa kopā ar Ritu Žuravļovu  no Ogres un Daci Saulīti no Madonas. Individuāli Ņ.Jurciņa 10 kilometru distancē savā vecuma grupā  ieguva 4.vietu.

Bronzas godalgu W45 grupā komandu vērtējumā ieguva I.Sirmā kopā ar Māru Rināsu no Madonas un Aiju Rogāli no Jēkabpils. I.Sirmā šajā distancē individuāli savā vecuma grupā ieguva 8.vietu.

Vīriem M65 grupā sudraba godalgu izcīnīja H.Āboliņš, G.Balodis un Vladimirs Orehovs no Rīgas. H.Āboliņš individuālajā vērtējumā savā vecuma grupā ieņēma 4.vietu un G.Balodis - 14.vietu. M75 grupā komandu ieskaitē A.Vācietis, G.Rubenis un Vladimirs Dribincevs no Daugavpils ieguva sudraba godalgu. Savās vecuma grupās A.Vācietis individuālajā vērtējumā ieguva 4.vietu, G.Rubenis – 5.vietu.

20 kilometru distancē dāmām arī W55 grupā komandu vērtējumā Ņ.Jurciņa ar savām iepriekšminētajām komandas biedrenēm izcīnīja sudraba godalgas. Individuālajā vērtējumā savā vecuma grupā viņai – 6.vieta. Otrai dāmu komandai, kurā startēja I.Sirmā ar savām komandas biedrenēm, izdevās iegūt bronzas godalgas. I.Sirmā individuālajā vērtējumā ieguva 6.vietu.

Vīriem 30 kilometru distancē M65 grupā H.Āboliņš, G.Balodis un trešais viņu komandas biedrs izcīnīja sudraba godalgas. Savās vecuma grupās individuālajā vērtējumā H.Āboliņš uzrādīja 3. labāko rezultātu un G.Balodis – 10. rezultātu.

G.Rubenis stāsta, ka sacensības notika okeāna krastā, arī dzīvojuši sportisti okeāna krastā, tiesa, sešu kilometru attālumā no sacensību vietas, turklāt satiksme uz sacensību vietu neesot bijusi sevišķi laba un piemērota sportistiem, tādēļ sportisti izmantojuši iespēju uz sacensību vietu pirms starta doties kājām gar okeāna krastu un tāpat arī atpakaļ pēc finiša.

Gulbenes veterāni pateicas Gulbenes novada domei par atbalstu dalībai sacensībās.

Pievieno komentāru

Sports