Vieglatlētika: veterāniem Minskā - lieliski rezultāti 1

Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā 25.janvārī notika atklātais Baltkrievijas čempionāts vieglatlētikas veterāniem stadionā zem jumta un pirmais starptautiskais komandu turnīrs “Minskas veterānu kauss”, kuru var uzskatīt par pirmo komandu čempionātu Eiropā veterāniem.
Par to “Dzirksteli” informē Gunārs Rubenis. 

Komandu ieskaitē tika vērtēti 10 vīriešu un 5 sieviešu labākie rezultāti. Individuālajā vērtējumā 1.-3.vietu ieguvēji tika vērtēti un apbalvoti  vecuma grupās ik pa 5 gadiem neatkarīgi no dalībnieku skaita disciplīnā vecuma grupā, bet katrā sacensību disciplīnā pēc WMA koeficientu sistēmas tika noteikts viens absolūtais uzvarētājs, kurš saņēma speciālo organizatoru balvu.

Piedalījās vairāk nekā 300 sportisti no Anglijas, Itālijas, Turcijas, Moldāvijas, Kazahijas, Ukrainas, Latvijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas “Fēnikss” un neatkarīgie atlēti. Latvijas komandā startēja arī gulbenieši Ņina Jurciņa un Gunārs Rubenis. 3 kilometru soļojumā veterānēm startēja 21 soļotāja. Ņina, kuru ilgāku laiku vajā dažādas sadzīves traumas, sasniedza labu rezultātu un izcīnīja 2. vietu savā vecuma grupā. 3 kilometru soļojumā, kur startēja 24 soļotāji, Gunāram konkurentu nebija - 1.vieta un zelta medaļa, 3.vieta pēc koeficientu sistēmas. Tika sasniegts teicams rezultāts - labākais, kāds jebkad sasniegts Latvijas veterāniem šajā vecuma grupā stadionā zem jumta. Tas dod cerības izcīnīt kādu no medaļām Eiropas čempionātā, kas martā notiks Portugāles pilsētā Bragā, kur gatavojas startēt vairāki Gulbenes novada soļotāji.

Gunāram bija jāstartē arī lodes grūšanā, kur kopējais dalībnieku skaits bija krietni lielāks nekā soļošanā veterāniem. Nogurums pēc 3 kilometru soļojuma darīja savu, lode nelidoja, tomēr pēdējā mēģinājumā izdevās sacensībās sasniegt nozīmīgu rezultātu, kas deva 1.vietu savā vecuma grupā un arī speciālo balvu par uzvaru absolūtajā vērtējumā. Komandu vērtējumā Latvijas komandai – 3.vieta.     

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sports