Vieglatlētika: veterāniem panākumi Eiropā

Beļģijas pilsētā Ģentē pagājušajā nedēļā notika VIII Eiropas veterānu vieglatlētikas čempionāts telpās. No Gulbenes sacensībās ar labiem panākumiem piedalījās trīs soļotāji - Gunārs Rubenis, Andrejs Vācietis un Harijs Āboliņš.

Gulbenes soļotāji uz sacensībām devās 30 sportistu Latvijas delegācijas sastāvā. Ļoti liels pulks šajā delegācijā bija tieši soļotāji. Viņi bija 14, turklāt 12 no viņiem mājās atbrauca ar medaļām. Pavisam sacensībās startēja gandrīz 4000 dalībnieki no apmēram 40 valstīm.  

Mūsu soļotāji katrs savā vecuma grupā startēja 3 un 5 kilometru soļojumā. Trīs kilometru soļojums noritēja stadionā zem jumta, savukārt 5 kilometru distance bija ierīkota gar kanāla malu pa Gentes ielām. Sportisti atklāja - interesanti esot šķitis tas, ka celiņi bijuši nobērti ar šķeldu - soļot bijis ērti un viegli.

 

Trīs kilometru soļojumā A.Vācietis savā vecuma grupā izcīnīja bronzas godalgu, G.Rubenis savā vecuma grupā ierindojās 8.vietā, savukārt Harijs Āboliņš savā vecuma grupā - 10.vietā. A.Vācietis arī piecu kilometru soļojumā izcīnīja bronzas medaļu, H.Āboliņš ierindojās 9.vietā, savukārt G.Rubenim stafetes jeb komandas soļojumā, kur tiek vērtēti trīs cilvēki no vecuma grupas, izdevās izcīnīt sudraba medaļu.

 

"Veterāniem ir jābūt īstajā laikā un īstajā vietā, lai tiktu pie medaļām, un tas arī šoreiz izdevās Andrejam. Ja sacensības būtu pēc mēneša, tad viņš būtu ceturtais, jo viņa vecuma grupā ienāks viens spēcīgs sportists, kas līdz šim savā vecuma grupā bija 2.vietā. Ja ienāk kāds jaunākas grupas sportists, tad nav ko spirināties pretī, viņu apsteigt nevarēs - tas ir likumsakarīgi," saka G.Rubenis.

 

Sportisti atzīst, ka rezultāti šajās sacensībās ir labi un viņi ar tiem ir apmierināti.

 

Nākamie mači veterāniem ir jūlijā Pasaules čempionāts ASV, kā arī septembrī 2. meistaru sporta spēles Itālijā. G.Rubenis piebilst, ka uz kādiem mačiem noteikti gribētos aizbraukt. A.Vācietis atzīst, ka viņš ir gatavs startēt un cīnīties un padoties nevienam negrasās.

Pievieno komentāru

Sports