Visas basketbola zvaigznes tiekas Ventspilī

Vakar Ventspils olimpiskajā centrā uz ikgadējo Latvijas basketbola līgas Zvaigžņu spēli kopā sanāca lielākās Latvijas basketbola Zvaigznes, lai jau 14. reizi noskaidrotu, kuri ir stiprāki, ātrāki un precīzāki - Austrumi vai Rietumi.

Notikušas izmaiņas arī treneru rindās. Apslimušā Ainara Bagatska vietā Austrumu komandu vadīt palīdzēja mūsu Buku treneris Edunds Valeiko, kurš arī ir viens no žūrijas pārstāvjiem "slam dunk" konkursā. Šajā konkursā par labāko tika atzīts Ventspils spēlētājs Ronalds Zaķis.

Savukārt Gulbenes komandu pārstāvēt godam izdevās Arnim Servutam, kurš teicami startēja tālmetienu konkursā, pārliecinoši pārvarot ceturtdaļfinālu - viņam ar 21 punktu otrā vieta, uzreiz aiz Uvja Helmaņa (22 punkti). Tāpat pusfinālā iekļuva Curtis Nash (17 punkti) no Liepājas Lauvām un Ingus Bankevics (16 punkti).

Pusfinālā jaunajam Bukam pietrūka tikai 1 punkts, lai sacenstos finālā ar Uvi Helmani un Ingu Bankevicu, kuriem attiecīgi 24 un 16 punkti. Servutam un Nešam dalīta 3.-4. vieta - katram 15 punkti. Uvim Helmanim izdevās nosargāt galvenā snaipera titulu arī šogad, finālā izcīnot pārliecinošu uzvaru. Helmanim 22p.; Bankevicam 17 punkti.

Savukārt sievietēm tālmetienu konkursā arī otro gadu pēc kārtas uzvarēja Ieva Veinberga no Turība/Kolonna komandas (17 punkti), viņa finālā pārspēja savu komandas biedreni Aneti Horeliku (15p.) un SK Cēsis pārstāvi Elīnu Babkinu (10p.).

Tradicionālajā treneru konkursā pēc vairākām metienu sērijām par uzvarētāju kļuva mūsu Buku galvenais treneris Edmunds Valeiko. Lai arī no centra līnijas neviens no treneriem nespēja raidīt bumbu grozā, nākamo attālumu (9m no groza) tikai ar otro reizi pieveica Mārtiņš Zībārts no Barons/LMT, Armands Misus no Liepājas Lauvām un, protams, Edmunds Valeiko no ASK/Buki. Pēdējie metieni tika raidīti no centra apļa un beidzot tika noskaidrots arī uzvarētājs, kurš balvā saņēma 300Ls.

Spēle

Ar tālu un veiksmīgu 2p.-metienu šo Zvaigžņu spēli iesāka Uvis Helmanis rietumu komandai, uz ko Kaspars Bērziņš atbildēja ar slam dunk. Tā kā sākums abām komandām izdevās ne tik rezultatīvs kā plānots, notika pirmās spēlētāju maiņas - laukumā tika laists arī Andrejs Jansons ar 55 numuru. Viņam veiksmīga debija pirmajā ceturtdaļā - 4p., 1 RP un 1 piezīme ceturtdaļas izskaņā. Pāris sekundes pirms ceturtdaļas beigām Jurijs Aleksejevs izlīdzināja rezultātu ar tālmetienu 30:30, tomēr rietumi atguva vadību un noslēdza pirmās desmit minūtes ar +4 (30:34).

Daudz aizraujošāka izvērtās spēles otrā ceturtdaļa. Iesākumā laukumā noteicējs viennozīmīgi bija rietumniekiem Ronalds Zaķis, kurš neskopojās ar filigrāniem slam dunk, izvirzot Rietumus vadībā ar 51:44. Ar tālmetieniem un kurioziem izcēlās arī Andrejs Jansons, kuram izdevās pat neiespējamais - nopelnīt nesportisko piezīmi. Pirmos soda metienus izpildīja Aksels Vairogs (62:69). Kamēr Rietumi veiksmīgi turpināja uzbrukt, Austrumi veiksmīgi turpināja izklaidēt publiku ar komiskām piespēlēm unbumbām autā. Lielisks manevrs izdevās Jānim Bambim no Rietumu komandas - centrā pārtverot bumbu un no centra raidot to grozā ar atsitienu pret vairogu. Viņa izpildījumā arī realizēts pēdējais puslaika slam dunk. Rezultāts pēc pirmajām divdesmit minūtēm 64:83.

Veiksmīgi laukumā turpina darboties Andrejs Jansons. Austrumu komanda ceturtdaļas vidū jau paspēja iekulties vēl lielākos mīnusos (76:99). Trešās ceturtdaļas beigās Ronalds Zaķis ieviesa jaunu terminu Zvaigžņu basketbolā - slam dunk ar atsitienu, kas arī bija vienlaicīgi pēdējie punkti rietumu komandai. Pēdējos ceturtdaļas punktus austrumiem guva Jansons - rezultāts 92:109.

Pēdējās desmitinūtes sākumā ar precīziem tālmetieniem izcēlās Jevgēņijs Kosuškins jau atkal palielinot rietumnieku pārsvaru līdz +22. Drīz pēc tam Ronaldam Zaķim saņemot rezultatīvu piespēli no tiesneša izdodas lielisks slam dunk (97:121). Otrā laukuma pusē neapturams dankotājs jau atkal ir Andrejs Jansons, viņam 8 punkti pēc kārtas. Spēles pēdējos punktus guva Klarks austrumniekiem, taču pārliecinošu uzvaru šajā 14. Zvaigzņu spēlē izcīnīja Rietumu izlase ar rezultātu 137:118.

Par spēles MVP tika atzīts Rietumu komandas varonis Ronalds Zaķis - viņš arī ieguva galveno balvu - 1000Ls. Savukārt spēles rezultatīvākais spēlētājs bija Andrejs Jansons, viņa kontā 34 punkti.

Austrumi - Rietumi 118:137 (30:34; 34:39; 28:26; 26:28).

Austrumi: Jansons 34, Klarks 15, Bertāns 12, Koļesņikovs 11, Aleksejevs 11, Grafs 11, Sirsniņš 6, Bankevics 6, Helmanis 6, Jeromanovs 4, Šlesers 2.

Rietumi: Zaķis 31, Šķēle 23, Viļums 15, Jurevičus 15, Vairogs 12, Bergmanis 8, Kosuškins 8, Bambis 7, Nash 2.