Volejbols: piemiņas kausu izcīna kādreiz Viļņa Reinsona trenētā komanda

Lieldienu brīvdienu sestdienā Gulbenē notika gadskārtējais „Viļņa Reinsona piemiņas kausa" izcīņas turnīrs volejbolā dāmu komandām un „Litenes kauss" kungu komandām, kas norisinājās jau trīspadsmito reizi. Vairāk foto šeit.

Sieviešu komandas tika iedalītas divās grupās: I - 34 gadiem, II no 35 g.un vecākas, savukārt, kungu komandu iedalījums - I līdz 40 gadiem, II - virs 40 gadiem.

Dāmām I grupā Stāķu sporta zālē spēkiem mērojās piecas komandas: Lizums, „Vatikāns" (Gulbene), Ikšķile, MVS "Rīga" un Gulbenes n.BJSS. Komandas izspēlēja „apli". Visās četrās spēlēs uzvaru izcīnīja "Vatikāns", nodrošinot sev Reinsona piemiņas kausu un zelta godalgas.

Gulbenes komandā „Vatikāns" spēlēja: Madara Umure, Sanda Ragozina, Laura Stradiņa, Lauma Lazdiņa, Sanda Liepiņlauska un Ilze Liepiņlauska. Otro vieta šogad aizceļoja uz Ikšķili, bet trešo vietu izcīnīja Lizuma volejbolistes: Diāna Melle, Laila Melle, Elīna Morozova, Agnese Melne, Alise Aigare, Arta Buklagina, Mairita Buklagina un Ilva Ivaškina.

II grupā sievietēm bija piecas komandas (Gulbene, Madona, Saulkrasti, Rēzekne, Gulbene/Lizums), kas Bērzu sākumskolas sporta zālē savstarpēji izspēlēja „apli". Par uzvaru visās spēlēs parūpējās Viļņa Reinsona trenētās audzēknes komanda „Gulbene", jau kuro gadu kļūstot par uzvarētājām un izcīnot piemiņas kausu.

Komandā spēlēja: Solvta Vīcupa, Daiga Ņikitina, Inese Ubaga, Inita Medne, Una Markova, Aija Vasiļjeva, Inese Zelča. Otrajā pozīcijā Saulkrastu spēlētājas, bet madonietēm trešā vieta.

Vīriešu komandas spēkiem mērojās sporta centra un sporta skolas zālēs. I grupā šogad spēkiem mērojās rekordliels skaits - divpadsmit - komandu: Lizums, Lejasciems, Gulbene, Stradi, Bērzpils, Madona, Rēzekne, Tilža, Ikšķile, Trapene, Alūksne un Vecpiebalga.

Spēles norisinājās četrās apakšgrupās, kurās izspēlēja apli. Spēles ilga divus setus līdz 21 punktam. Turpinājumā komandas spēlēja pēc „divmīnusu"sistēmas. Diemžēl pēc pirmās kārtas no turpmākās cīņas izstājās Lizuma un Stradu komandas. Lejasciems otrajā kārtā piedzīvoja sāpīgu zaudējumu Trapenei ar rezultātu 1:1. Tādejādi uzreiz sekoja spēle ar Alūksni, arī šajā mačā zaudējums ar 0:2 un līdz ar to Lejasciems turnīru noslēdza kā 7./8.vietas ieguvēji.

Mūsu novada ceturtā komanda Gulbene no savas apakšgrupas „izgāja" kā pirmā, tādejādi kvalificējoties uzreiz otrajai kārtai, kur viņiem pretinieki bija Alūksne. Gulbenes komanda kaimiņu pilsētas vienību pārspēja divos setos, arī nākamajā mačā uzvara ar 2:0 pār Trapeni, kas nodrošināja vietu pusfinālā.

Nākamajā spēlē Gulbene piedzīvoja pirmo zaudējumu Madonas volejbolistiem, līdz ar to finālā par 3.-.4.vietu gulbeniešiem bija atkal jāsacenšas ar Trapeni. Diemžēl pēdējā spēlē Gulbenes vienība slikti nospēlēja pirmo setu, lai gan otro viņi uzvarēja, tomēr līdz bronzas godalgām mazliet pietrūka, rezultātā - ceturtā vieta.

Spēlē par 1.-2.vietu tikās Bērzpils un Madona. Abas komandas finālā tikās arī pagājušajā gadā, toreiz uzvarēja madonieši. Šogad bērzpiliešiem vairāk bija pieticis enerģijas un vēlmes uzvarēt, tādejādi par „Litenes kausa" ieguvējiem kļuva Bērzpils komanda.

II grupā cīnījās astoņas kungu komandas: Balvi, Priekuļi, Naukšēni, Madona, Lubāna, Litene, Zvejniekciems un Viļķene.

Komandas bija sadalītas divās apakšgrupās, kur izspēlēja katra ar katru. Kā pirmās no apakšgrupām „izgāja" Litene un Naukšēni. „Krusta" spēlē litenieši divos setos piekāpās Madonas voeljbolistiem, tādejādi turpinot cīņu par 3.-4.vietu. Diemžēl arī finālā litenieši piekāpās Lubānas vienībai, rezultātā ierindojoties ceturtajā pozīcijā. Par uzvarētājiem kļuva Madona, bet Naukšēni otrajā vietā.