Volejbols: sacensībās piedalās ar izciliem rezultātiem

14.aprīlī jau 10.reizi Koknesē norisinājās LIZDA (Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības) sacensības volejbolā, kurās tradicionāli piedalījās Gulbenes dāmu un kungu komandas ar izciliem panākumiem. Kopumā šogad piedalījās piecas sieviešu un septiņas vīriešu komandas no dažādiem Latvijas novadiem.

Dāmu komandas savstarpēji izspēlēja apli. Spēles ilga divus setus līdz 21 punktam. Gulbenietes ar 2:0 vispirms uzvarēja Madonu, tad Aizkraukli, kā arī Liepāju, bet sīvi cīnījās ar Jēkabpils vienību, pirmo setu uzvarot, bet otrajā piedzīvojot zaudējumu. Rezultātā, skaitot „mazos punktus", izrādījās, ka Gulbenes komanda ir izcīnījusi pirmo vietu. Uzvarētāju kausu gulbenietes ir izcīnījušas vairākkārtīgi. Pēdējos trīs gadus viņas ir bijušas čempiones.

Gulbenes novada dāmu komandā spēlēja Solvita Vīcupa, Līga Berkolde, Aija Vasiļjeva, Inese Ubaga, Daiga Ņikitina un Liene Ķikuste.

Gulbenes novada vīriešu komanda bija ielozēta apakšgrupā ar Tukuma, Aizkraukles novadu un Liepājas komandām. No apakšgrupas tālāk finālam kvalificējās divas labākās komandas.

Pirmajā spēlē ar Tukuma pedagogiem ničs ar 1:1 („mazie punkti" labāki), otrajā mačā pret Aizkraukli tika izcīnīta uzvara 2:0 un arī pēdējā apakšgrupas spēlē pret Liepāju uzvara ar 2:0.

Līdz ar to Gulbenes komanda „izgāja" kā pirmā no apakšgrupas. „Krusta" spēlē gulbenieši tikās ar Madonas vienību un uzvara ar 2:0. Tad sekoja finālspēle par 1.-2.vietu ar ilggadējiem uzvarētājiem -Bauskas komandu. Pirmajā setā uzvaru guva pretinieki, otrajā - pārsvars gulbeniešu pusē, izšķirošajā - trešajā - setā Gulbenes volejbolisti bija izvirzījušies vadībā ar 14:11, atlika vairs tikai gūt vienu punktu, tomēr pašā galotnē nenosargāja pārsvaru un piekāpās Bauskas pedagogiem ar rezultātu 14:16.

Rezultātā Gulbenes vīriešu komandai - sudraba medaļas. Komanda spēlēja: Arnis Cāns, Mārcis Rudzītis, Aivars Berkoldsm, Dzintars Vasiļjevsm, Vitālijs Platais un Normunds Muižnieks.

Pēc volejbola spēlēm dalībniekiem bija iespējams sacensties peldēšanā, kur vīriešiem trešo vietu izcīnīja A.Berkolds, ceturtais - M.Rudzītis, bet dāmu konkurencē trešo vietu ieguva Dace Anča.

Paldies par atbalstu LIZDA Gulbenes novada arodbiedrības organizācijas priekšsēdētājai Rasmai Vanagai.