Volejbols: visaugstāko vietu 29 komandu konkurencē izcīna ģimnāzisti

Pagājušajā sestdienā Rīgā, Skonto hallē, jau trīspadsmito reizi notika masveidīgs sporta pasākums skolu jauniešiem - „Lāses Kauss 2014” finālsacensības volejbolā. Vienlaikus uz 16 volejbola laukumiem spēkiem mērojās 118 skolu komandas (aptuveni 1300 dalībnieki) no visām Latvijas malām, kā arī divas uzaicinātās komandas no Igaunijas.

Piebilstams, ka atlases sacensības „Lāses kausam” notika 76 pilsētās un novados, kuru uzvarētāji savās vecuma grupās izcīnīja iespēju piedalīties finālsacensībās. Pirmajā posmā piedalījās 714 komandas, kopskaitā 5984 dalībnieki. Arī Gulbenes novadā marta sākumā norisinājās atlases posms, kur ceļazīmi uz Rīgas finālposmu vecākajā grupā meitenēm un zēniem, kā arī jaunākajā grupā meitenēm izcīnīja Gulbenes novada valsts ģimnāzijas komandas (sporta skolotāja Solvita Vīcupa), bet jaunākās grupas zēniem uzvarēja Lejasciema vidusskolas komanda (Aigars un Ilva Bērziņi).

Šogad Gulbenes novada skolu komandas nespēja cīnīties par godalgotajām vietām, visaugstāko – 10.vietu 29 komandu konkurencē izcīnīja ģimnāzijas vecākās grupas meiteņu komanda. 16.vieta - Lejasciema vidusskolas jaunākās grupas zēniem, kas ir ļoti labs sniegums, jo Gulbenes novadā volejbolā zēniem nav specializācijas. Speciālbalvu saņēma Gulbenes novada valsts ģimnāzijas sporta skolotāja S.Vīcupa, jo tikai četrām skolām no visas Latvijas finālposmā iekļuva un piedalījās trīs komandas (maksimālais ir četras).

„Lāses kausa 2014” finālsacensību pasākums kā katru gadu bija ļoti vērienīgs un īsti sporta svētki jauniešiem. Sacensību atklāšanā piedalījās dažādas amatpersonas, arī Valsts prezidents Andris Bērziņš. Ar savu klātbūtni pasākumu nozīmīgāku darīja Soču ziemas Olimpisko spēļu medaļnieki - bobslejists Oskars Melbārdis un kamaniņu braucējs Andris Šics, kuri vēlāk dalīja autogrāfus un kopā fotografējās ar komandām.

Visas dienas garumā paralēli volejbola sacensībām notika dažādas aktivitātes un radošās darbnīcas izveicībai, precizitātei un radošumam. Visas aktivitātes piedāvāja iepazīt Rīgu, uzzināt ko jaunu, kā arī interesanti pavadīt laiku. Izvēlētie Rīgas objekti tika pielāgoti aktīvām sacensībām. Vēl bija izveidots minigolfs, kur bija iespēja savā īpašumā iegūt vērtīgas balvas.

Pievieno komentāru

Sports