Zaudējums savās mājās Valmierai 2

Šovakar Buki savā laukumā uzņema Valmieras komandu un arī šoreiz piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 82:91. Neapturams laukumā Bukiem bija Andrejs Jansons, viņam double-double 32 punkti un 10 atlecošās bumbas.

Spēli Buki iesāka mazliet veiksmīgāk, jau sākumā izvirzoties nelielā vadībā (8:4), galvenokārt pateicoties Artura Brūniņa precizitatei ceturtdaļa tika noslēgta uz pozitīvas nots 21:18. Brūniņam 9 punkti.

Arī otro ceturtdaļu gulbenieši iesāka pārliecinoši, ar Jansona un Brūniņa precīzajiem metieniem īsā laikā tika iegūts jau 9 punktu pārsvars (31:22). Ceturtdaļas vidū Buku iniciatīva tika apstādināta ar piezīmēm un Valmiera 3 minūtes pirms puslaika beigām jau spēja izvirzīties vadībā 35:36. Pretinieks vairs neļāva Bukiem atspēlēties. 2 sekundes pirms puslaika beigām Salvim Mētram pēc nopelnītās piezīmes tika piešķirta arī tehniskā un valmierieši jau ar soda metieniem palielināja pārsvaru līdz +6 (39:45).

Trešo ceturtdaļu varētu droši atzīt par visātrāk izspēlētajām 10 minūtēm. Metienu pēc metiena viesi palielināja parsvaru, Buki nenostrādājot aizsardzībā īsā laikā zaudēja vēl 7 punktus. Ceturtdaļas otrajā pusē Andrejs Jansons uzņēmās iniciatīvu un atbildēja ar iespaidigiem slam dunk, tādējādi neļaujot mājiniekiem zaudēt vēl vairāk (59:72).

Pēdējās desmit minūtes diemžēl atkal iesākās ar Valmieras precīzajiem uzbrukumiem no groza apakšas, kad ceturtdaļas vidū rezultāts uz tablo rādīja jau 71:87 un bija atlikušas 3 minūtes līdz spēles beigām, Bukiem spēle tikai sākās, atspēlējot 9 punktus pēc kārtas mājinieki sašūpoja valmieriešu pārliecību. Pēdējas spēles 30 sekundēs Valmieras komanda tomēr spēja vēl gūt pāris punktus, spēle noslēdzās ar rezultātu 82:91.

ASK/Buki - SK Valmiera 82:91 (21:18; 18:27; 20:27; 23:19).

ASK/Buki: Jansons 32p.+10AB, Brūniņš 22p.+5AB+5RP, Mētra 9p.+6AB+5RP, Rudzītis 9p., Rauza 8p., Zintis 2p.