Zaudējums VEFiešiem 4

Vakar savās mājās tikās ASK/Buki VEF Rīga. Šoreiz VEF uzvarēja pārliecinoši ar 109:83. Buku sastāvā šodien pirmo reizi tika iekļauts arī 16 gadus vecais Ronalds Elksnis. Rezultatīvākais Buku rindās bija Andrejs Jansons, viņam 28 gūti punkti. VEF Rīga rezultatīvākais Jevgēņijs Koļesņikovs ar 22 punktiem.

Abām komandām spēles sākums izdevās veiksmīgs. Precīzus metienus realizēt izdevās Rudzītim, Kazākam un līdz ceturtdaļas vidum rezultāts vēl bija neizšķirts. Ceturtdaļas vidū pēc Jeromanova un Patmalnieka veiksmīgiem uzbrukumiem VEF nedaudz izvirzījās vadībā (9:16). Līdz ceturtdaļas vidum veiksmīgie Jansona tālmetieni ļāva atkal samazināt rezultāta starpību līdz -4 (17:21), tomēr ar to pašu spēja atbildēt arī Jeromanovs un Koļesņikovs (21:30).

Otrās ceturtdaļas sākumā pēc Gundara Rauzas diviem punktiem ar sodu, starpību atkal izdodas samazināt (29:34), tomēr ceturtdaļas vidū pēc vairākām īsā laikā nopelnītām piezīmēm VEF atkal vadībā ar +10 (31:41). Bukiem izdodas lieliski nospēlēt pirmā puslaika beigas, rezultāta starpība jau atkal pateicoties Jansona precīzajiem tālmetieniem tiek samazināta līdz -2 (45:47). Pēc pirmā puslaika vēl -4 (47:51).

Diežēl izlīdzināt rezultātu Bukiem vairs neizdevās. Buku paviršā spēle aizsardzībā ļāva VEF atkal palielināt pārsvaru - līdz ceturtdaļas vidum Bukiem jau -17 (51:68) - VEF izrāviens 15:4. Samazināt rezultāta starpību tā arī vairs neizdevās un trešā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 56:72.

Arī pēdējās desmit minūtēs VEF turpināja palielināt pārsvaru - 4. minūtē jau +30 (58:88). Laukumā Buku sastāvā tika sūtīts Arnis Servuts. Atlikušajās spēles minūtēs viņš guva 7 punktus un pret viņu tika izdarītas 4 piezīmes. Pēdējās minūtēs iespēja spēlēt tika dota arī jaunajam Buku debidantam Ronaldam Elksnim.

ASK/Buki - VEF Rīga 83:109 (21:30; 26:21; 9:21; 27:37)

ASK/Buki: Jansons 28p., Rudzītis 12p., Plivda 12p.+9AB, Mētra 11p.+9AB, Kazāks 10p., Servuts 7p., Rauza 3p., Elksnis.