Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zilais “zapiņš” traucas vēja spārniem 1

Artūrs Soboņs veiksmīgi startē Latvijas dragreisa čempionāta pirmajā posmā
Vai automašīna „Zaporožec" spēj būt ātra? Jā, turklāt ar to ir iespējams uzvarēt dragreisā. Gulbenietis Artūrs Soboņs Latvijas dragreisa čempionāta atklāšanas pasākumā Biķernieku sporta kompleksā parūpējās par īpašu pārsteigumu gan konkurentiem, gan arī skatītājiem, savā Pro A klasē pārspējot visus ar savu koši zilo „ZAZ 968M".

Tiesa, automašīna gan tikai no ārpuses izskatās līdzīga „Zaporožecam". Kā saka pats Artūrs, no vecā "zapiņa" ir palikusi tikai bruņa un izskats, mašīna ir pārbūvēta un speciāli pielāgota dragreisa vajadzībām. Tai ir „Opel" motors, kas aizlienēts no iepriekšējā sacīkšu auto - koši zaļā "opelīša" (arī ar to pirms diviem gadiem Artūram izdevies izcīnīt uzvaru kādā no dragreisa sacensību posmiem savā klasē), bet arī šis dzinējs ir krietni uzlabots. Ir veikti arī vēl daudzi citi uzlabojumi, lai mašīna būtu ātra un spētu konkurēt ar citiem dragreisa dalībniekiem.  

Kopīgs hobijs abiem ar tēvu

„Nepieciešams, lai motors automašīnai atrastos aizmugurē, tad arī starts izdodas ātrāks. Lai padarītu ātrāku zaļo "opeli", vajadzēja veikt diezgan lielas pārbūves, bet mēs nolēmām to saglabāt oriģinālversijā, tādēļ tagad ir šis auto," stāsta Artūrs.

 

Galvenais ideju ģenerators un mašīnu būvētājs ir Artūra tēvs Gunārs. Artūrs atzīst, ka viņam ir liela pieredze. Savukārt tas, kurš startē sacensībās, ir viņš. „Mums abiem ar tēvu tas ir hobijs. Cik varu, tik palīdzu tēvam, tas parasti notiek no studijām brīvajā laikā," stāsta Artūrs. Viņš ir biznesa augstskolas „Turība" Juridiskās fakultātes 2.kursa students.

 

Daudz svarīgu nianšu

Artūrs stāsta, ka, lai startētu dragreisā, ir nepieciešamas arī iemaņas. Ļoti svarīgs ir starts - ja nedaudz par vēlu uzsāksi, visu būsi zaudējis. Ir daudz nianšu, kuras ir jāzina. Arī ar stresu ir jāmāk tikt galā.

 

„Mums ļoti paveicās šajās sacensībās. Mūsu mašīna bija otrā stiprākā klasē, taču rezultāti bija ļoti līdzīgi kā mūsu galvenajam konkurentam, bet viņš sanervozējās un startēja par ātru - falšstarta dēļ zaudēja. Es braucu bez stresa. Finālā bijām tikuši, vismaz 2.vieta jau bija rokā, tādēļ nebija ko zaudēt. Rezultātā iznāca vēl labāk - izcīnīta uzvara, par ko, protams, ir liels gandarījums," saka Artūrs.

 

Viņš atklāj, ka šosezon plāno startēt visos piecos čempionāta posmos. Nākamais posms notiks Igaunijā, Tartu, jūnijā. Protams, līdz tam brīdim tiks uzlabota arī automašīna. Artūrs saka - jāmēģina izdarīt viss, lai mašīna būtu vēl ātrāka.

 

„Mani konkurenti ir spēcīgi, viņiem ir sabūvētas dārgas mašīnas. Taču mēs savā ziņā esam ļoti tālu tikuši ar to, kas mums ir. Viss galvenokārt ir sabūvēts no šrota detaļām, bet uz priekšu kust diezgan labi!" smejot saka Artūrs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sports