Aicinām pieteikties speciālistus, kuri strādā ar reimatoīdo slimību pacientiem

Latvijas Kaulu, locītavu un saistaudu slimību biedrība veido plašu informatīvo resursu par reimatoīdām slimībām www.reimatik.lv un aicina pieteikties speciālistus - ergoterapeitus, algologus un fizioterapeitus, kuri ikdienā strādā ar reimatoīdo slimību pacientiem.

Lūdzu, sūtiet precīzas koordinātes (vārdu / uzvārdu, specialitāti, tālruni, darbavietu, darba vietas adresi) uz pacientu biedrības e-pastu: marika@reimatik.lv.  

Mājas lapa www.reimatik.lv ir kā palīgs pacientiem un viņu tuviniekiem, lai izprastu slimības cēloņus, norisi, iespējas diagnosticēt un ārstēt slimību. Lai pacientiem atvieglotu nepieciešamo konsultāciju meklēšanu, mājas lapā plānots publicēt reimatoīdo slimību ārstēšanas procesā iesaistīto ārstu un speciālistu koordinātes (gan Rīgā, gan Latvijas reģionos).

 

Reimatiskās slimības ir saistītas ar kustību un balsta aparāta traucējumiem un bojājumiem. Reimatoloģijas sfērā ietilpst ap 200 diagnožu, izplatītākās saslimšanas ir osteoartrīts un reimatoīdais artrīts.

 

Reimatoīdo slimību vidū ir arī autoimūnās slimības - mūsdienās zināmas apmēram 50 (piemēram, vilkēde, poliomiozīts u.c.). Pēc amerikāņu autoru datiem, tās skar 1-2% no pasaules iedzīvotājiem, bet Eiropā - apmēram 3% iedzīvotāju. Autoimūnās slimības izpaužas kā imūnsistēmas atbilde pret paša organisma antigēniem, kas rezultējas ar autoantivielu produkciju un to izraisītu audu bojājumu.

 

Visas reimatiskās slimības ir hroniskas, rada sāpes un ciešanas. Reimatiskās slimības ir invaliditātes un priekšlaicīgas pensionēšanās galvenais iemesls strādājošo vidū.

 

Reimatiskās slimības var attīstīties jebkurā vecumā un bieži vien noris hroniski, daudzus gadus. Ar artrītu var saslimt ikviens, ne tikai pieaugušie - artrīts konstatēts vienam bērnam no tūkstoša. Bērnu reģistrā uz 2003. gada 1. janvāri Latvijā iekļauti 1424 pacienti, no kuriem lielākā daļa slimo ar juvenīlo idiopātisko artrītu (933 pacienti - t.i. 172,8 uz 100 000 bērniem) un cita veida artrītiem (376 pacienti).

Saskaņā ar Latvijas Reimatologu asociācijas aplēsēm ar osteoartrītu mūsu valstī slimo aptuveni 330 000 jeb 10-12 % iedzīvotāju. Savukārt ar otru izplatītāko reimatisko saslimšanu - reimatoīdo artrītu - slimo aptuveni 25 000 jeb 1 % valsts iedzīvotāju.


Papildus šo resursu internetā var atrast ar domēna vārdu www.artriti.lv.

Pievieno komentāru

Veselība