Aizliegums vakcinēties pret Covid-19 ir tikai retajam ar smagām alerģiskām reakcijām, atzīmē ZVA 6

Šobrīd aizliegums potēties ar vakcīnām pret Covid-19 ir tikai tiem pacientiem, kuriem ir smaga alerģiska reakcija - anafilakse - pret kādu no vakcīnu sastāvdaļām, aģentūrai LETA pavēstīja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).

Pašlaik vērojams, ka personas, kuras nevakcinējas pret Covid-19, bieži kā argumentu mēdz piesaukt apgalvojumu, ka tām vakcinēties neiesakot mediķi viņu veselības stāvokļa dēļ.

Piemēram, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ir paziņojusi, ka iestājas pret obligātu vakcināciju pret Covid-19, jo vairums pedagogu, kuri joprojām kavējas saņemt vakcīnu pret vīrusu, šādi rīkojoties nevis ideoloģisku iebildumu dēļ, bet "nespējot rast atbildes par individuāliem ar veselības stāvokli saistītiem jautājumiem" un par vakcīnu ietekmi "uz katra konkrētā cilvēka veselību ar tikai viņam raksturīgajām diagnozēm".

ZVA skaidroja, ka vakcinēties ar "AstraZeneca" ražotāja vakcīnu un "Johnson & Johnson" meitas uzņēmuma vienas devas vakcīnu nedrīkst personas, kurām līdz šim bijis trombozes ar trombocitopēniju sindroms (TTS), kas ir ļoti reti novērota blakusparādība šīm vakcīnām. Vakcīnu "AstraZeneca" arī nedrīkst lietot, ja iepriekš diagnosticēta ļoti reta slimība - kapilāru caurlaidības sindroms.

ZVA un mediķi norāda, ka smaga alerģiska reakcija jeb anafilakse novērojama ļoti retos gadījumos. Aģentūrā informē, ka ZVA šobrīd īr saņemti četri blakusparādību ziņojumi par anafilaktiskām reakcijām. Taču Latvijā nav konstatēts neviens TTS raksturīgs gadījums pēc vakcinācijas ar Covid-19 vakcīnām.

ZVA uzsver - Latvijā nav apstiprināts neviens letāls gadījums, kuram būtu noteikta cēloniska saistība ar vakcīnu. Vakcīnu pret Covid-19 mērķis ir pasargāt no saslimšanas pēc inficēšanās ar vīrusu, veicinot organisma aizsargreakciju pret to. Pētījumi liecina, ka šīs vakcīnas ir efektīvas un pasargā cilvēkus no simptomātiskas saslimšanas, tai skaitā no smagas Covid-19 slimības gaitas, no hospitalizācijas un nāves.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

!!! !!!

Tās vēl ir tikai eksperimenta stadijā. Un nevajag argumentācijai “par” piesaukt kārtīgi izpētītās vakcīnas, bet godīgi pateikt: “Mēs vēl nezinām visas blaknes un tālāku ietekmi uz organismu.

pirms 21 dienām, 2021.07.12 19:50

!!! !!!

Turklāt vakcinētie uzvedas pārgalvīgi atšķirībā no nevakcinētiem, kuri turpina aizsargāties paši un līdz ar to sargā arī citus. Piemēru? Pretim RIMI telts pārdevēja bez cimdiem krāmē no kastes zemenes pircēja kastītē un ar tādām pašām kailām rokām saņem un izdod naudu. Tas neiet kopā pat ar elementāru sanitāru normu ievērošanu, nemaz nerunājot par covid, kas nekur vēl nav pazudis:(

pirms 21 dienām, 2021.07.12 20:01

!

Tā ir stulbā Pauļuka interpretācija. Dakteris, ka tavu māti! :)

pirms 21 dienām, 2021.07.12 20:07

Ja

No vakcinam vajag izsargaties , tas sagrauj jau bernu veselibu no bernibas, kur nu vel atlaut potet ko neparbauditu. No difterijas potes jau pietika lai ar gadiem pec tam jamocas.

pirms 21 dienām, 2021.07.12 22:44

to Ja

Vai pstāstīsi vairāk par to, kā no difterijas potes gadiem ir jāmocās? Blaknes?

pirms 19 dienām, 2021.07.14 17:40

to Ja

Mani uz difterijas poti pirms dažiem gadiem pierunāja ģimenes ārste. Nebija ideāli, bet arī nekas briesmīgs. Tagad priecājos, ka tas izdarīts. Tā ir izpētīta pote, bet covid vēl tikai eksperimenta stadijā. Labi, kam labi, bet ne visiem.

pirms 19 dienām, 2021.07.14 17:48

Veselība