Ap 7% diabēta dienai veltītā pasākuma apmeklētāju pirmo reizi konstatē diabētu 1

Rīga, 3.nov., LETA. Šodien Pasaules diabēta dienai veltītā pasākumā laikā Rīgā no jauna diabētu konstatēja aptuveni 7% akcijas apmeklētāju, aģentūru LETA informēja Latvijas Diabēta asociācijas valdes priekšsēdētāja Gunta Freimane.

Šodien iespēju bez maksas noteikt cukura līmeni asinīs izmantoja vairāk nekā 1100 cilvēki. 7% no viņiem pirmo reizi tika konstatēts diabēts.

Kopumā pasākumā piedalījās vairāk nekā 2000 cilvēku, viņu vidū bija arī diabēta slimnieki, viņu tuvinieki, farmācijas firmu darbinieki, medicīnas studenti, un tas liecina, ka tikai kopīgiem spēkiem cilvēkiem ir iespējams mācīties attālināt saslimšanu ar diabētu vai sadzīvot ar to, stāstīja Freimane.

Pēc viņas teiktā, cilvēki ļoti aktīvi izmantoja iespēju konsultēties ar speciālistiem, lai noskaidrotu savas iespējas mainīt dzīvesveidu, tādejādi attālinot risku saslimt ar diabētu.

Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja ne tikai bez maksas noteikt cukura līmeni asinīs, bet arī izmērīt asinsspiedienu, kaulu blīvumu, ķermeņa svaru, tauku daudzumu ķermenī, saņemt ārstu un psihologa ieteikumus, noklausīties lekciju, saņemt informāciju par diabētu, iepazīties ar jaunumiem diabēta ārstēšanā un visdažādāko firmu piedāvājumiem diabēta pacientiem.

Neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem, akciju "Soļo un nepadodies diabētam!" atbalstīja aptuveni 120 dalībnieki. Tas bija stundu garš soļojums pa parku pūtēju orķestra pavadījumā ar mērķi akcentēt cukura diabēta problēmas un apliecināt, ka diabēta izraisītās problēmas ir iespējams sekmīgi risināt, sadarbojoties diabēta pacientiem, ārstiem, jaunu ārstēšanas līdzekļu izstrādātājiem un veselības aprūpē iesaistītiem ierēdņiem.

Jau ziņots, ka Latvijas Diabēta asociācijas rīkotie Pasaules diabēta dienas pasākumi notiek ne tikai Rīgā, bet arī Rīgas priekšpilsētās, Aizkrauklē, Aizputē, Alūksnē, Bauskā, Cēsīs, Jelgavā, Kalnciemā, Siguldā, Limbažos, Ogrē, Preiļos, Smiltenē un Valkā.

Pasaules diabēta diena ir starptautiska mēroga kampaņa, kas notiek vienlaikus daudzās pasaules valstīs. Šogad Pasaules diabēta dienu pirmo reizi atzīmē kā starptautiski atzītu ANO dienu.

Pasaules diabēta dienu 1991.gadā pasludināja Starptautiskā Diabēta federācija. To atzīmē 14.novembrī - viena no insulīna atklājējiem - Frederika Bantinga - dzimšanas dienā.

2006.gadā ANO Ģenerālā Asambleja pieņēma rezolūciju, kurā teikts, ka "cukura diabēts ir hroniska, invalidizējoša un dārgi ārstējama slimība, kas saistīta ar būtiskiem cukura diabēta sarežģījumiem, kas izraisa nopietnu risku ģimenēm, valstīm un visai pasaulei".

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ingvars rasa

Latvijas Diabēta asociācijas Pasaules Diabēta dienas pasākums 2016 notiks 5.novembrī no plkst. 10:00 līdz plkst. 14:00 Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā K.Valdemāra ielā 1.

Ingvars Rasa
Latvijas Diabēta asociācijas prezidents

pirms 4 gadiem, 2016.11.02 16:20

Veselība