Arī Gulbenē astmas slimnieki varēs bez maksas veikt spirogrāfiju

Tu vari kontrolēt savu astmu! - ar šādu saukli 2010.gada 4.maijā visā pasaulē tika atzīmēta Astmas diena. Pasaules Astmas dienā īpaša uzmanība tiek pievērsta plaušu problēmām. Atzīmējot Pasaules Astmas dienu Latvijā, visu maiju Latvijas Astmas un alerģijas biedrība sadarbībā ar Mēness aptiekām visā Latvijā organizē bezmaksas spirogrāfijas mērījumus un plaušu slimību ārstu konsultācijas bieži slimojošiem bērniem un jauniešiem. 25.maijā no pulksten 10.00 līdz 15.00 bez maksas spirogrāfiju veikt varēs Gulbenē, Rīgas ielā 41. Pieteikties var pa tālruni 

   64473767.Plašāka informācija par bezmaksas mērījumu un konsultāciju vietām Latvijā www.astmaalergija.lv. Mērījumi tiks veikti sarakstā norādītajās Mēness aptiekās pēc iepriekšēja pieraksta, tālab aicinām interesentus pierakstīties, zvanot uz mājas lapā esošajā sarakstā norādītajiem tālruņa numuriem.  

Astma ir kļuvusi par vienu no visbiežāk sastopamajām hroniskajām slimībām. Visā pasaulē aptuveni 300 miljoni cilvēku slimo ar astmu. Paredzams, ka tuvāko 15 līdz 20 gadu laikā astmas slimnieku skaits varētu pieaugt par 100 miljoniem. 70% no visiem astmatiķiem ir dažādas alerģijas. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, katru gadu no astmas mirst ap 180 tūkstošiem cilvēku.

 

Latvijā ar astmu aizvien vairāk slimo mazi bērni. Pēc Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas datiem, šogad 35% no astmas slimajiem bērniem Latvijā ir vecumā no viena līdz diviem gadiem. Pēc ģimenes ārstu sniegtajiem datiem Latvijā ar astmu slimo 1% iedzīvotāju. Savukārt pēc asociācijas aplēsēm 2-5% Latvijas iedzīvotāju slimo ar astmu. Speciālisti augošo slimības izplatību skaidro ar pieaugošo urbanizāciju, neveselīga uztura lietošanu un sliktiem sadzīves apstākļiem.

 

Laikus diagnosticējot astmu un iemācoties sadzīvot ar to, ir iespējams izvairīties no paasinājumiem un nonākšanas slimnīcā.

Pievieno komentāru

Veselība