Asiņu trūkuma dēļ joprojām atliek plānveida operācijas

Rīga, 10.sept., LETA. Pirmās grupas rēzus pozitīvo un negatīvo asiņu trūkuma dēļ Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā joprojām tiek pārceltas plānveida operācijas, aģentūru LETA informēja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Vitolds Jurkevičs.

Viņš informēja, ka situācija slimnīcā jau ceturto nedēļu nav uzlabojusies un joprojām trūkst pirmās grupas rēzus pozitīvo un negatīvo asiņu.

 

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā netiek atliktas visas plānveida operācijas, vien tās, kurās pacientam ir nepieciešamas minētās grupas rēzus pozitīvās un negatīvās asinis.

 

Pacienti, kuriem ir pirmās grupas rēzus pozitīvās vai negatīvās asinis, pirms operācijas tiek brīdināti, ka nāksies gaidīt rindā. Pacients tiek arī informēts, ka ir nepieciešams atrast asins donoru. Ja pacienta draugi nodod trūkstošās asinis grupas donoru bankai, tas nodrošina savlaicīgu operācijas norisi, informēja Jurkevičs.

 

Kā ziņots, lai veiktu, piemēram, endoprotezēšanas operāciju, pacientam nepieciešamas 3-4 cilvēku donoru asinis.

 

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca aicina iedzīvotājus aktīvāk iesaistīties asins donoru kustībā un ziedot asinis cilvēkiem, kuriem tas ir nepieciešams.

Pievieno komentāru

Veselība