Atgādina neaizmirst par veciem cilvēkiem

Laikā, kad darbspējīgā vecuma iedzīvotāju uzmanība veltīta tikai iztikas pelnīšanai, vecu cilvēku vajadzības bieži tiek atstātas novārtā. Par to informē Sabiedrības veselības aģentūra.

Aģentūra atgādina, ka sasniedzot 75 gadus un vairāk cilvēki var kļūt gan fiziski, gan garīgi atkarīgi no citu cilvēku atbalsta un iejūtības.

 

Šobrīd, ekonomiski aktīvā iedzīvotāju daļa sūdzas par pārstrādāšanos un nogurumu, bet pensijas vecuma cilvēki - par slimības saasināšanos, uzmanības trūkumu, bezspēcību un arī depresiju.


Speciālisti atgādina, kā padarīt vieglāku veca cilvēka ikdienu šībrīža pastāvošajos saspīlētajos apstākļos. Veciem cilvēkiem samazinās redzes asums, kauli kļūst trausli, notiek izmaiņas centrālajā nervu sistēmā un psihē, pasliktinās uztvere, pavājinās atmiņa. Tāpēc, rūpējoties par vecu cilvēku labsajūtu un veselību, ir jāatceras, ka viņiem ir svarīgi nodrošināt ierastu dienas režīmu, sabalansētu ēdināšanu, drošu un atbilstošu apkārtējo vidi.

 

Ģimenes locekļiem jāatceras - nedrīkst pieļaut, ka veco cilvēku dzīvesveids kļūst pārāk maz aktīvs, kā arī svarīga ir atmiņas trenēšana.

Pievieno komentāru

Veselība