Bērni slimo ar rotavīrusu

Pagājušajā nedēļā Gulbenes rajonā reģistrēti seši gadījumi, kad bērni saslimuši ar zarnu infekcijas slimību. Viens bērns ar šādu sākotnējo diagnozi tika nogādāts slimnīcā, pārējie ārstējas ambulatori.

Sabiedrības veselības aģentūras Vidzemes reģionālās filiāles epidemioloģe Ilzīte Zaļuma "Dzirksteli" informē, ka četros gadījumos analīzes apstiprinājušas aizdomas par saslimšanu ar rotavīrusu. Visi saslimušie ir divus līdz četrus gadus veci bērni no pilsētas un pagastiem. Starp saslimušajiem ir tādi, kas apmeklē bērnudārzu, kā arī tā saucamie mājas bērni.


Rotavīrusi ir vīrusi, kas visbiežāk izraisa smagu caureju un vemšanu (gastroenterītu), kā arī drudzi maziem bērniem. Rotavīrusu infekcija ir plaši izplatīta visās valstīs, neatkarīgi no iedzīvotāju sociālā stāvokļa. Visvairāk slimo tieši bērni līdz četru gadu vecumam. Vecākiem bērniem asinīs izstrādājas antivielas, kas liecina - bērns šo infekciju jau reiz ir izslimojis. Tā kā vīruss izplatās fekāli orālā ceļā, profilaksei nepieciešams bieži mazgāt rokas ar ziepēm siltā, tekošā ūdenī un lietot vienreizējo papīra dvieli. Vēlams izmantot šķidrās ziepes, jo par infekcijas avotu var kļūt arī kopīgs ziepju gabals, ko lieto daudzi cilvēki pēc kārtas. Tas ir aktuāli ne tikai sabiedriskās vietās vai kolektīvos, bet pat ģimenē. Prakse liecina, ka, ar rotavīrusu saslimstot vienam bērnam ģimenē, parasti inficējas un saslims arī brāļi un māsas.


Slimības inkubācijas periods ilgst no dažām stundām līdz pat 7 dienām. Slimība iesākas ļoti strauji. Bērnam pēkšņi paaugstinās temperatūra, sākas vemšana, šķidra vēdera izeja. Tā kā vēdera izeja norit bieži, bērns ļoti ātri var zaudēt šķidrumu, kas ir bīstami dzīvībai.

Pievieno komentāru

Veselība