Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bezmaksas ginekoloģiskā apskate vēža savlaicīgas atklāšanas programmas ietvaros!

Aģentūra informē, turpmāk valsts apmaksātās ginekoloģiskās apskates sievietes varēs veikt reizi trijos gados vēža savlaicīgas atklāšanas programmas ietvaros, saņemot uzaicinājuma vēstuli uz dzemdes kakla vēža izmeklējumu.

"No 2009.gada 1.jūlija pēc grozījumiem normatīvajos aktos dzemdes kakla vēža profilaktiskajā izmeklējumā ietilpst arī bezmaksas ginekoloģiskā apskate. Uzaicinājuma vēstule garantēs pakalpojuma apmaksu no valsts budžeta līdzekļiem - dzemdes kakla izmeklējums un ginekoloģiskā apskate sievietei būs bez maksas. Tādēļ, dodoties uz izmeklējumu, jāņem līdzi vēstulei pievienotā skrīningtestēšanas karte un pati vēstule, kas ir nosūtījums šo izmeklējumu veikšanai," informē Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras Sabiedrisko attiecību departamenta preses sekretāre Elīna Skurjate.

 

Saskaņā ar 2009.gada 6. jūlija datiem mamogrāfijas izmeklējumu no 47 377 uzaicinājumu saņēmušajām sievietēm, veikušas 7 521. Savukārt no 93 240 sievietēm, kurām Aģentūra izsūtīja uzaicinājuma vēstules uz dzemdes kakla vēža izmeklējumu, minēto valsts apmaksāto pārbaudi veikušas 9 846.

Pievieno komentāru

Veselība