Brīdina par elektronisko cigarešu kaitīgumu veselībai

Vakar, 23.septembrī, Veselības ministrijā notika Smēķēšanas ierobežošanas valsts komisijas sanāksme, kura atzina, ka elektroniskās cigaretes ir kaitīgas veselībai un atkarību veicinošas, kas nekādā veidā nemazina atbrīvošanos no šī ieraduma.

"Elektroniskās cigaretes līdzīgi kā tabakas izstrādājumi satur atkarību izraisošo vielu - nikotīnu - un to smēķēšana bojā asinsvadus, sirdsdarbību, kā arī atstāj iespaidu uz cilvēka nierēm un aknām. Pastiprināta nikotīna uzņemšana var izraisīt saindēšanos, nelabumu, vemšanu un elpošanas traucējumus," informē Veselības ministrijas Komunikācijas departamenta Preses centra speciālists Oskars Šneiders.

 

O.Šneiders norāda, ka sakarā ar to, ka Pasaules Veselības organizācijai nav pierādījumu, ka elektroniskās cigaretes palīdzētu cilvēkiem atbrīvoties smēķēšanas, kā arī Valsts Zāļu aģentūrā šis produkts nav reģistrēts kā medicīnas produkts, Smēķēšanas ierobežošanas valsts komisija neiesaka to lietot un norāda uz šā izstrādājuma kaitīgumu un bīstamību iedzīvotāju veselībai.

 

Veselības ministrija atgādina, ka Smēķēšanas ierobežošanas valsts komisijas uzdevums ir koordinēt darbības, kas saistītas ar smēķēšanas ierobežošanu un novēršanu, ārstēšanu no nikotīnisma, kā arī tabakas un tabakas izstrādājumu ievešanas, ražošanas, realizācijas kontroli un kvalitātes rādītāju noteikšanu.

Pievieno komentāru

Veselība