Brīdina par internetā nopērkamu bīstamu produktu

Veselības inspekcija brīdina iedzīvotājus par interneta vietnēs piedāvātu veselībai bīstamu produktu - "Hergic-kapsulas", kas tiek pārdots kā līdzeklis svara kontrolei un samazināšanai.

Produkts tiek piedāvāts gan Latvijas, gan ārzemju interneta vietnēs kā līdzeklis svara samazināšanai.

 

Tā marķējumā ir informācija, ka produkta sastāvā ir augu izcelsmes vielas, lietošana neizraisa blakusefektus un iespējama svara zaudēšana mēneša laikā pat līdz 10 kg.

 

Interneta vietnēs piedāvāts produktu piegādāt ar pasta starpniecību visā Latvijas teritorijā.

 

Veselības inspekcija iegādājās produktu interneta vietnē un nodeva Zāļu valsts aģentūrai, lai pārbaudītu produkta sastāva atbilstību marķējumā norādītajai informācijai. Ķīmiskās analīzes rezultātā konstatēts, ka kapsulu sastāvā ir vidēji 14,0 mg marķējumā nenorādītas sintētiskas vielas - sibutramīna hidrohlorīda monohidrāta (turpmāk - sibutramīns).

 

Sibutramīns aptuveni šādā daudzumā bija reģistrētu recepšu zāļu sastāvā, bet 2010.gada sākumā Eiropas zāļu aģentūra pieņēma lēmumu, ka zāļu svara samazināšanai lietošanas ieguvumu - risku raksturojumu nevar uzskatīt par labvēlīgu un pieņēma lēmumu par visu zāļu, kuru sastāvā ir sibutramīns, reģistrācijas apliecību darbības apturēšanu saistībā ar palielinātu kardiovaskulāro traucējumu (sirdslēkmes, miokarda infarkts un insults) risku.


Sibutramīns ir tā pati aktīvā viela, kas 2007.gadā Latvijā tika konstatēta interneta vietnēs piedāvātajā produktā „LiDa". Vienlaikus bija pieejama informācija par šā produkta kaitīgo ietekmi uz veselību, tajā skaitā par neārstējamām saslimšanām un nāvi.

Pievieno komentāru

Veselība