Diabētiķiem pedikīru daļēji apmaksā valsts

Gulbenes poliklīnikas pēdu aprūpes kabinetā diabētiķi nav retums, kuriem tiek veikts ārstnieciskais pedikīrs. Tas ir maksas pakalpojums, kuru apmaksā valsts.

Pēdu aprūpes kabineta speciāliste Māra Putene stāsta, ka diabētiķiem valsts apmaksā ārstnieciskā pedikīra procedūru reizi divos mēnešos. Valsts slimokase ir noteikusi, ka šis pakalpojums maksā astoņus latus. Diabētiķiem pirms pēdu kabineta apmeklējuma vispirms jāapmeklē endokrinologs vai ģimenes ārsts, kurš dos nosūtījumu uz pēdas aprūpes kabinetu. Nosūtījumā obligāti ir jānorāda, kāds ir konkrētā cilvēka cukura diabēta līmenis. Ar nosūtījumu ierodoties uz pēdas aprūpes kabinetu, poliklīnikas kasē ir jāsamaksā 0,30 lati. Nosūtījums ir derīgs vienu gadu. Pēdas aprūpes kabinetā diabētiķim tiek iekārtota individuālā karte.

 

Cilvēkiem, kuri ir diabēta pacienti, pēdu problēmas ir dažādas, uzsver M.Putene. Viņus pastiprināti piemeklē kāju sēnīšu slimības, hiperkaritozes un citas vainas. Šiem cilvēkiem bīstami ir arī jebkuri pēdas bojājumi, ir jāuzmana, lai to rezultātā neveidotos gangrēna. Speciāliste ievērojusi, ka diabētiķi daļas divās grupās - aktīvajā un pasīvajā.

 

Pēdas aprūpes kabineta apmeklējums gan diabētiķiem, gan citiem klientiem notiek pēc iepriekšēja pieraksta. Pierakstīties iespējams arī, piezvanot poliklīnikas reģistrācijas darbiniecei. Iepriekšēja pierakstīšanās ir domāta pacientu ērtībai, lai cilvēkiem nevajadzētu gaidīt rindā. Ja ir gadījumi, kad pacients nevar ierasties pēdas aprūpes kabineta darba laikā, tad M.Putene ir gatava vienoties ar pacientu par citu apmeklējuma laiku.

Pievieno komentāru

Veselība