Digitālās nedēļas ietvaros bibliotēkā icina uz lekcijām par e-veselību

Nacionālais veselības dienests aicina iedzīvotājus apmeklēt bezmaksas lekcijas par e-veselības portāla lietošanu un tajā pieejamajiem veselības jomas e-pakalpojumiem. Izglītojošās lekcijas norisināsies “Digitālā nedēļa 2019”* ietvaros no 25. līdz 29. martam vairākās Latvijas pilsētās, tostarp arī Gulbenē 25. martā pulksten  11.00 Gulbenes novada bibliotēkā (Gulbenē, O. Kalpaka ielā 60A). Par to informē Nacionālā veselības dienesta  Ssbiedrisko attiecību speciāliste Tanita Tamme.


"Lekcijās iedzīvotāji varēs uzzināt noderīgu informāciju par e-recepšu, e-darbnespējas lapu un citu e-veselības pakalpojumu lietošanu ikdienā, kā arī saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Piemēram, kā e-veselībā deleģēt citu cilvēku savu e-recepšu zāļu iegādei, kā nepieciešamības gadījumā nosūtīt darba devējam apliecinājumu par atvērto e-darbnespējas lapu vai elektroniski pieprasīt slimības pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai pēc e-darbnespējas lapas noslēgšanas un citu," stāsta T.Tanne.

Jau ziņots, ka kopš 2018. gada 1. janvāra valsts e -veselības sistēmas lietošana ārstniecības iestādēm un aptiekām ir obligāta – darbnespējas lapu un valsts kompensējamo medikamentu recepšu aprite ir tikai elektroniska. Līdz šim e-veselībā izrakstītas jau vairāk nekā 14,4 miljoni e-recepšu un vairāk nekā 1,2 miljoni e-darbnespējas lapu.


Informācija par E-veselības pakalpojumiem, skaidrojoši video, infografikas u.c. informatīvi materiāli iedzīvotājiem un speciālistiem ir pieejami E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv.

Pievieno komentāru

Veselība