Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diskutē par darba samaksu

Pagājušajā nedēļā Rīgā notika Veselības ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvju tikšanās, kurā tika diskutēts par izmaiņām primārās veselības aprūpes darba organizēšanā un finansēšanā. Pasākumā piedalījās arī Gulbenes rajona padomes konsultants veselības aizsardzības un sociālajos jautājumos Artis Stuburs.

“Pacienti ir izteikuši neapmierinātību, ka ir grūti nokļūt uz pieņemšanu pie ģimenes ārstiem, jo viņu pieņemšanas laiks ir pārāk īss, kā arī ģimenes ārsti pacientus nepieņem sestdienās, svētdienās un svētku dienās pat tad, kad ir akūts saslimšanas gadījums, tāpēc jau pirms kāda laika tika izteikts priekšlikums ģimenes ārstiem piešķirt papildu finansējumu par darbu pēc noteiktā darba laika un brīvajās dienās. Ģimenes ārsti šim ministrijas ierosinājumam nepiekrita. Šobrīd visiem veselības aprūpes pakalpojumu nodrošinātājiem maksā par katru pakalpojumu atsevišķi, bet ģimenes ārstiem apmēram 60 procenti no viņu darba samaksas ir par reģistrēto pacientu skaitu. Veselības ministrs vēlas šo proporciju mainīt, nosakot, ka ģimenes ārstam vairāk ir jāmaksā par konkrētā pakalpojuma sniegšanu pacientam,” stāsta A.Stuburs. Savukārt 13.maijā A.Stuburs piedalīsies sanāksmē par bērnu tiesību aizsardzības jautājumiem un bērnu ārpusģimenes aprūpi, kurā piedalīsies bērnu tiesību aizsardzības inspektore no Valmieras, kā arī visi rajona sociālie un bāriņtiesu darbinieki.

Pievieno komentāru

Veselība