Ēdiet pareizi un jutīsieties labi!

«Daļa cilvēku joprojām domā, ka dietologs ir tikai svara problēmu mocītu sieviešu ārsts, kuru apmeklēt normālam cilvēkam nav nepieciešams. Tomēr šis uzskats ir kļūdains, jo savas dzīves veselīgai veidošanai ikvienam nepieciešams apgūt izpratni par uzturu, tā saistību ar pašsajūtu un veselību,» uzskata jaunās grāmatas "Uztura izpratne" autores Laila Meija un Guna Havensone.

"Uztura un slimības sakarības ir zināmas jau kopš Hipokrāta laikiem, viņš ir teicis: "Jūsu uzturam ir jābūt jūsu zālēm, bet zāles lai ir jūsu uzturs". Mūsdienās izpratne par uztura saistību ar pašsajūtu un veselību pamatojas uz ilggadējiem pētījumiem. Arvien biežāk ārsti runā par pilnvērtīgu uzturu kā veselības pamatu," uzsvērts grāmatā.

 

Ar vadmotīvu "Tu esi tas, ko tu ēd", grāmatas autores skaidro, kas ir pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs un kādas barības vielas tiek uzņemtas ēdienreizēs, kādi produkti satur konkrētās barības vielas un kāpēc tās ir cilvēka organismam vajadzīgas. Grāmatā arī skaidrots, kas ir vielmaiņa un kas to ietekmē, kādas fiziskās aktivitātes ir ieteicamas, lai uzturētu stabilu svaru veselīgās robežās, kāds uzturs piemērots sportistiem, veģetāriešiem, cilvēkiem ar pazeminātu svaru un slimniekiem.

 

Grāmatas lasītāji uzzinās arī to, ko iespējams noskaidrot konsultācijā pie dietologa.

 

Grāmata "Uztura izpratne" ir desmitais Veselības sērijas izdevums.

Pievieno komentāru

Veselība