Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Epidemioloģiskā situācija mūsu rajonā ir mierīga

Ir reģistrētas zarnu vīrusu infekcijas, ērču encefalīts, C hepatīts, kā arī vairāki cilvēki cietuši no dzīvnieku kodumiem
Gulbenes rajonā reģistrētais dažādu saslimšanas gadījumu skaits maijā un jūnijā ir mazs. Nav reģistrēts arī neviens grupveida saslimšanas gadījums. Par to informē Sabiedrības veselības aģentūras Vidzemes reģionālās filiāles epidemioloģe Jekaterina Turka.

Saslimušo nav daudz

J.Turka norāda, ka maijā reģistrēti 10 saslimšanas gadījumi ar tā saucamo rotavīrusu, no tiem ar šo slimību saslimuši 6 bērni līdz 18 gadiem.

 

"Ir reģistrēti saslimšanas gadījumi arī ar citām zarnu vīrusu infekcijām," saka epidemioloģe.


Maijā apstiprināts arī viens saslimšanas gadījums ar ērču encefalītu. Saslimusī ir sieviete. Trīs pieaugušajiem atklāti saslimšanas gadījumi ar C hepatītu. Savukārt četri cilvēki, no tiem divi bērni un divi pieaugušie, cieta no dzīvnieku kodumiem.


Savukārt jūnijā pieci bērni saslimuši ar vējbakām, viens ar zarnu infekciju.

 

"Ir viens aizdomīgs saslimšanas gadījums ar Laimas slimību un divi aizdomīgi gadījumi ar ērču encefalītu, bet tie vēl nav apstiprināti. Šomēnes pieci cilvēki ir cietuši no dzīvnieku kodumiem, no tiem trīs bērni. Kopumā epidemioloģiskā situācija mūsu rajonā ir mierīga," norāda J.Turka.

 

Pie mums ar sifilisu slimo maz

Sabiedrības veselības aģentūras Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Auzāne informē, ka Latvijā strauji pieaug ar sifilisu inficēto cilvēku skaits. Sifiliss ir seksuāli transmisīva infekcijas slimība, kurai, ja tā netiek agrīni diagnosticēta un efektīvi ārstēta, raksturīga ilgstoša hroniska norise pat līdz 20 gadiem. Inficējoties ar sifilisu, pirmās slimības pazīmes parādās pēc trīs nedēļām.


Ja pērn pirmajos piecos mēnešos valstī tika reģistrēti 24 sifilisa gadījumi, tad šogad piecos mēnešos aģentūra saņēmusi ziņojumus par 60 gadījumiem, bet līdz šīgada 18.jūnijam reģistrēti 88 sifilisa gadījumi.
Savukārt Gulbenes slimnīcas infektoloģe Ģertrūde Bergmane "Dzirkstelei" skaidro, ka šo situāciju nevar attiecināt uz mūsu rajonu.

 

"Pie mums lielāka saslimstība ar sifilisu bija vērojama pirms diviem gadiem. Šogad ir reģistrēti četri saslimšanas gadījumi ar sifilisu, no tiem ar šo slimību saslimuši ir divi vīrieši un divas sievietes. Visi saslimušie ir gados jauni cilvēki. Protams, ja tiek atklāts kāds sifilisa slimnieks, tad uzreiz tiek meklētas arī kontaktpersonas, no kā varēja inficēties," stāsta Ģ.Bergmane.


Infektoloģe spriež, ka saslimšana ar sifilisu varētu arī palielināties.

 

"Parasti šo slimību atklāj profilaktiskajās analīzēs, bet pēdējos gados, sakarā ar visām finansiālajām problēmām, analīzes tiek taisītas pēc ieskatiem. Tās vairs nav tik stingras, tieši tas var būt par iemeslu lielākai saslimšanai ar sifilisu," domā daktere.


Aģentūra norāda, ka inficēto sifilisa slimnieku skaita straujš pieaugums var liecināt par kārtējo sifilisa epidēmiskā pacēluma sākumu. Pieredze rādot, ka sifilisa epidēmijas parasti uzliesmo, būtiski pasliktinoties ekonomiskajai situācijai un dzīves līmenim. Pēdējā sifilisa epidēmija Latvijā tika reģistrēta deviņdesmito gadu vidū, kas ar šo slimību saslima vairāk nekā 3000 cilvēku. Viszemākā saslimstība ar šo slimību reģistrēta 1989.gadā. Kopumā no 1991.gada līdz 2008.gadam sifilisu ir pārslimojuši 20 590 Latvijas iedzīvotāju.

Pievieno komentāru

Veselība