Epidemiologs: Covid-19 stacionēto skaita nemainīgums rada bažas 2

Aizvadītajā nedēļā saslimšanas ar Covid-19 ir samazinājusies par 9,9%, bet stacionēto pacientu skaits jau vairākas nedēļas paliek nemainīgs, un tas rada bažas, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sēdē sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Viņš sacīja, ka situācija stacionēto pacientu skaitā nav tikpat optimistiska, kā ar saslimšanas rādītājiem. "Mēs veselu mēnesi nesaredzam stacionēto skaitu samazinājumu. Pacientu skaits, kuri stacionēti ar smagu slimības gaitu jau faktiski nesamazinās gandrīz divus mēnešus," norādīja epidemiologs.

Viņš norādīja ka pašlaik jau 73% Covid-19 gadījumu Latvijā ir saistīta ar vīrusa britu celmu. "Pacienti, kuri saslimst ar britu celmu, kopumā pārslimo Covid-19 smagāk, nekā cilvēki bez tā," teica Perevoščikovs.

Tāpat epidemiologs uzsvēra, ka ir novērojams inficēto skaita pieaugums vecuma grupās no 20 līdz 29 gadiem, kā arī cilvēku vidū, kuri ir vecāki par 80 gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

!!!

Jurčiku sāk mocīt bažas! Procenti katru dienu krītas un krītas, amerikosi vairs nedos miljonus.

pirms 6 dienām, 2021.04.07 17:59

UGa

Nonāksi stacionārā, tad dziedāsi citu dziesmu, ja būsi spējīgs... ( ventilējamais aparāts būs pieslēgts, tad būsi kluss kā zivs)

pirms 5 dienām, 2021.04.08 13:42

Veselība