Euroaptieka aicina cilvēkus nodot nederīgos medikamentus utilizācijai

Sākot ar šī gada sākumu visās Euroaptiekas aptiekās iespējams nodot utilizācijai medikamentus, kuriem beidzies derīguma termiņš. „Lielākā daļa cilvēku vēl aizvien atbrīvojas no šiem bīstamajiem atkritumiem izlejot tos kanalizācijā vai izmetot miskastē. Tādējādi tiek nodarīts būtisks kaitējums apkārtējai videi, turklāt pastāv risks, ka saskarē ar veciem medikamentiem var nonākt mājdzīvnieki vai pat bērni," stāsta SIA Euroaptieka valdes locekle Inga Zemdega - Grāpe.

Lai arī mūsu valsts likumdošana nereglamentē veco un nederīgo medikamentu utilizāciju, viens no vadošajiem aptieku tīkliem Latvijā Euroaptieka šī gada sākumā uzsācis sociālo projektu, nodrošinot iedzīvotājiem iespēju videi draudzīgā veidā atbrīvoties no zālēm, kurām beidzies derīguma termiņš. Šis ir ilgtermiņa projekts, kuru plānots turpināt, iespējams nākotnē pat piesaistot Eiropas Savienības fondu finansējumu.  

„Esam aprēķinājuši, ka Euroaptiekai veco medikamentu utilizācija prasa papildus izdevumus, apmēram 350 Ls mēnesī, tomēr tā ir mūsu kā uzņēmēju sociālā atbildība! Mēs nevaram vienkārši noskatīties kā tiek piesārņoti meži un ūdeņi vai, kas vēl trakāk, bērni nonāk saskarē ar šiem bīstamajiem atkritumiem," domā Euroaptieka valdes locekle.

 

„Esam noslēguši līgumu ar atkritumu savākšanas uzņēmumu BAO, kurš garantē drošu medikamentu savākšanu no aptiekām un to iznīcināšanu nekaitējot apkārtējai videi. Plānojam katrā ārpusrīgas aptiekā ik mēnesi savākt aptuveni 5 litrus, savukārt katrā Rīgas aptiekā - 10 kg veco un nederīgo medikamentu," stāsta I.Zemdega - Grāpe, piebilstot, ka ļoti cer, ka palielinoties sabiedrības informētībai, cilvēki aizvien vairāk meklēs iespēju nodot utilizācijai vecos medikamentus.

 

Lai noskaidrotu iedzīvotāju informētību par iespējām utilizēt vecos medikamentus, Euroaptieka š.g. aprīlī veica elektronisku aptauju, kurā kopumā piedalījās 348 respondenti no visiem Latvijas novadiem.

 

„Secinājumi šokē! Gandrīz 80% no respondentiem atzina, ka nezina, ko darīt ar medikamentiem, kam beidzies derīguma termiņš. 55,9% aptaujas dalībnieku atzina, ka vecās zāles vienkārši izmet miskastē. Gandrīz ceturtā daļa tās noskalo kanalizācijā vai sadedzina kopā ar citiem sadzīves atkritumiem. Tikai 8,1% respondentu meklē vietu, kur utilizēt nederīgos medikamentus," informē I.Zemdega - Grāpe.

Pievieno komentāru

Veselība