Iedzīvotāji varēs ātrāk izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību

Trešdien, 6.jūnijā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadība preses konferencē mediju pārstāvjus iepazīstināja ar iespējām iedzīvotājiem kritiskās situācijās turpmāk operatīvāk un vienkāršāk izsaukt neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi.

Līdz šim mediķu brigādi nosūtīt izsaukumā bija iespējams visātrāk, ja zvanītājs nosauca adresi, kur atrodas pacients vai cietušais (pilsēta/pagasts, novads, iela, mājas nosaukums). Līdz ar NMP dienestā ERAF projekta ietvaros ieviestajām informācijas sistēmām un uzsākto sadarbību ar Lattelecom, NMP dienesta 113 dispečeriem turpmāk būs iespēja ātri un precīzi noteikt izsaukuma vietu arī pēc citiem zvanītāja minētiem parametriem vai izsaukuma vietai tuvumā esošiem orientieriem - veikaliem un citām tirdzniecības vietām, izglītības un kultūras iestādēm, degvielas uzpildes stacijām, sabiedriskā transporta pieturvietām, dzelzceļa stacijām u.c., kā arī nosaucot mobilajā telefonā atrodamās GPS koordinātes.  

Katru diennakti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Operatīvās vadības centrā (113 dispečercentrā) tiek saņemti līdz pat 2000 iedzīvotāju zvanu, bet mediķu brigādes visā Latvijā steidzas palīgā līdz pat 1300 pacientiem vai cietušajiem.

 

Savukārt vidēji 25% gadījumu, pieņemot izsaukumus, bijušas grūtības ātri noteikt precīzu cietušā atrašanās vietu, kas nereti kavē brigādes ierašanos. Lielākoties šādi gadījumi ir situācijās, kad izsaucējs atrodas svešā, nepazīstamā vietā vai nezina atrašanās vietas adresi.

Pievieno komentāru

Veselība