Iespēja dzemdēt kaimiņpilsētā 1

Madonas slimnīcas dzemdību nodaļa piedāvā kaimiņu rajonu, tajā skaitā arī Gulbenes rajona, grūtniecēm doties dzemdēt uz Madonu. Madonas slimnīcas Dzemdību nodaļas vadītāja Ilga Zepa “Dzirkstelei” norāda: “Mēs esam valsts subsidēta dzemdību nodaļa, kurā dzemdību palīdzība ir par velti. Arī grūtnieces no Gulbenes rajona var braukt un dzemdēt pie mums, jo tā ir neatliekamā palīdzība, kuru sniedz dežūrējošais personāls.

” Dzemdību nodaļa piedāvā arī divas maksas palātas par 5 un 10 latiem diennaktī. Tajās ir ierīkots atsevišķs sanitārais mezgls, kā arī iespēja jaunajam tētim palikt pa nakti pie sava mazuļa.

 

I.Zepa stāsta, ka ir grūtnieces, kuras jau iepriekš atbrauc un painteresējas, bet ir arī tādas, kuras brauc uzreiz dzemdēt. Interese no kaimiņu rajoniem ir. Bet ja topošie vecāki abi ir nolēmuši piedalīties dzemdībās, tad viņiem uz Madonas slimnīcas dzemdību nodaļu ir jāatbrauc jau iepriekš.

 

“Mums ir vecākā vecmāte, ar kuru topošie vecāki var aprunāties, viņa arī izvadā pa nodaļu un parāda palātu. Pašreiz jau daudzus satrauc dzemdību palīdzība, tāpēc pie mums visu diennakti strādā dežūrējošais ginekologs, uz vietas ir arī ķirurgs un anesteziologs. Ja kādai grūtniecei ir radusies interese par mūsu dzemdību nodaļu vai ir kādi jautājumi var zvanīt – 64807081,” teic I.Zepa.

 

Dzemdību nodaļas vadītāja piebilst, ka viens no iemesliem, kāpēc tiek aicinātas dzemdētājas no kaimiņu rajoniem ir šads: “Tagad jau grūti prognozēt, ko kurš ministrs var izdomāt, un medicīnā bardaks ir pietiekami liels. Lai nesāktos dzemdību nodaļas likvidācija, vajag pieņemt virs 300 dzemdībām gadā.”

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Veselība