Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iespējams „ieraudzīt” prostatas vēzi, jo ir inovatīvs 3D histoskeneris

Sagaidot 4.februāri - Pasaules Pretvēža dienu, Rīgas 1. slimnīcas telpās tika prezentēta inovatīva trīs dimensiju histoskenēšanas tehnoloģija, kas Latvijā tiek izmantota pirmo reizi. Jaunā aparatūra izmeklējuma laikā urologam ļauj novērtēt prostatas stāvokli, precīzi nosakot no normāliem audiem atšķirīgu audu atrašanās vietu, kas liecina par vēzi.

Jaunā aparatūra sniedz arī būtiskas priekšrocības pacientiem, kuriem nepieciešams izmeklēt prostatu. Izmantojot inovatīvo trīs dimensiju histoskenēšanas tehnoloģiju - HistoscanningTM, urologi izmeklējuma laikā varēs novērtēt prostatas stāvokli, agrīni ieraugot prostatas izmainītos audus, kuri liecina par vēzi. Transrektālās ultraskaņas procedūras laikā tiek uzņemts augstas izšķirtspējas trīs dimensiju prostatas attēls, kurā no normāliem audiem atšķirīgie audi tiek iekrāsoti, tādējādi atvieglojot prostatas vēža diagnostiku. Turklāt aparatūra palielina biopsijas precizitāti, radot iespēju veikt tēmētu izmainīto audu paraugu paņemšanu un samazinot nelietderīgu biopsiju skaitu.  

„Lai efektīvi diagnosticētu prostatas vēzi, līdz šim urologu iespējas bija ierobežotas. Neskatoties uz to, ka prostatas vēzis ir plaši izplatīta slimība ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē, viens no lielākajiem šķēršļiem bija iespēja precīzi noteikt tā atrašanās vietu. Protams, mūsdienās ir pieejami vairāki izmeklējumu veidi, kas sniedz svarīgu informāciju, taču neviens no tiem nedeva iespēju pilnīgi precīzi diagnosticēt prostatas izmainīto audu atrašanās vietu. Tikmēr, izmantojot jauno aparatūru HistoscanningTM, ne tikai tiek panākta prostatas vēža diagnostikas kvalitātes uzlabošana, bet arī veicināta medicīnas attīstība Latvijā. Jaunā tehnoloģija radikāli maina veidu, kā prostatas vēzis tiek diagnosticēts," stāsta sertificēts urologs Atis Karulis.

 

HistoscanningTM aparatūra pasaulē ir pieejama 53 medicīnas centros 10 valstīs - Beļģijā, Austrijā, Čehijā, Somijā, Vācijā, Spānijā, Krievijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Indijā un tagad arī Latvijā. Kopējās investīcijas aparatūras ieviešanā Latvijā tiek lēstas ap 160 000 eiro.

 

„Investīcijas, kas ieguldītas jaunās aparatūras iegādē, Latvijas apstākļos varam cerēt atpelnīt aptuveni sešu gadu laikā. Izmeklējuma cena noteikti būs zemāka nekā citviet pasaulē. Taču būtiskākie ieguvumi pacientiem, kuriem nepieciešams veikt prostatas pārbaudi, būs iespēja, izmantojot HistoscanningTM aparatūru, daudz precīzāk jau agrīnā stadijā konstatēt saslimšanu un līdz ar to sekmīgāk veikt ārstēšanu," skaidro A.Karulis.

 

Procedūra, kas tiek veikta ar HistoscanningTM, ieteicama kā daļa no prostatas izmeklēšanas kompleksa. HistoscanningTM nodrošina diferencētu prostatas audu attēlošanu. Tā raidītie signāli, kas vizualizē no prostatas normāliem audiem atšķirīgos audus, tiek iekrāsoti uz tradicionāli melnbaltā ultraskaņas attēla.

 

HistoScanningTM aparatūrā izmantotā tehnoloģija tiek attīstīta un piemērota, lai nākotnē būtu iespējams veikt arī cita veida - krūts, olnīcu un vairogdziedzera vēžu diagnostiku.

Pievieno komentāru

Veselība