Ikdienā vairāk jāēd augļi un jādzer sulas

Tikšanās laikā starp Veselības ministriju un Sulu ekspertu padomi tika pārrunāts, kā pēc iespējas efektīvāk veicināt sabiedrības izpratni par augļu un sulas lietošanas nepieciešamību uzturā. Piemēram, šobrīd Latvijas iedzīvotāji ikdienā patērē daudz mazāk sulas nekā daudzviet Eiropā. Salīdzinājumam, Igaunijā ir viens no augstākajiem sulas patēriņiem uz iedzīvotāju Eiropā.

Jāmin, ka Veselības ministrija ir ilggadējs Sulu ekspertu padomes partneris sabiedrības izglītošanā par sulu dabīgumu un vērtīgajām uzturvielām.  

„Viens no galvenajiem tikšanās secinājumiem ir, ka, tikai cieši sadarbojoties starp valsts institūcijām, organizācijām, ārstiem un sulu ražotājiem, var veicināt augļu un sulu patēriņu ikdienas uzturā palielināšanu. Tikšanās laikā tika pārrunātas iespējamās aktivitātes un darbības, lai izglītotu sabiedrību par veselīgu dzīvesveidu un sulām kā vienu no tā sastāvdaļām. Jāmin, ka Sulu ekspertu padomes un Veselības ministrijas redzējums šajā jautājumā ir ļoti līdzīgs. Viens no sarunas tematiem bija iespējas Latvijā ieviest daudzviet ārvalstīs veiksmīgi realizētu valsts un Pasaules Veselības organizācijas projektu „5 a Day", kura rezultātā ievērojami palielinās augļu un dārzeņu patēriņš ikdienā," informē Inese Ozoliņa, Sulu ekspertu padomes programmas vadītāja.

 

Sulu ekspertu padome ierosināja Sabiedrības veselības pamatnostādnēs 2011. - 2017.gadam iekļaut priekšlikumus aktivitātēm, lai veicinātu sabiedrības izpratni par sulām kā veselīga dzīvesveida sastāvdaļu.

 

„Uzskatām, ka veselīga dzīvesveida veicināšanas nolūkos pamatā ir jākoncentrējas uz sabiedrības izglītošanu, nevis aizliegšanu. Arī citu valstu pieredze liecina, ka izglītojot var panākt ievērojami labāku rezultātu, turklāt - ilgtermiņā. Jāatzīmē, ka visas līdz šim īstenotās Sulu ekspertu padomes kampaņas par sulu dabīgumu un tajās esošajām vērtīgajām uzturvielām organizētas ar mērķi izglītot," informē I.Ozoliņa.

Pievieno komentāru

Veselība